Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;


XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 18.07.2021

 1. Przeżywamy 16. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj w naszym Sanktuarium dekanalne spotkanie rodzin, o 13.30 konferencja w bazylice, 14.00 – Msza św. , zakończenie Adoracją NA i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 2. Nieszpory niedzielne dzisiaj o 16.30.

 3. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.

 4. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.

 5. W sobotę rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością odpustową ku czci Św. Anny, nabożeństwa w tygodniu o 17.30, w niedzielę w łączności z Nieszporami. Już dzisiaj zapraszamy na parafialny odpust ku czci św. Anny 26.07.21 w poniedziałek, suma odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. dziekana Zbigniewa Hackiewicza, po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół bazyliki, prosimy o przygotowanie sztandarów i baldachimu. Próba chóru w przyszły poniedziałek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 6. W tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek wspomnienie Bł. Czesława, w czwartek Święto Św. Marii Magdaleny, w piątek Święto Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, w sobotę wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.

 7. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Bractwa Strażników Kościoła.

 8. Za tydzień w niedzielę będziemy modlić się szczególnie w intencji kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Św. Krzysztofa po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów przed bazyliką.

 9. Również za tydzień w Tucznej odpust ku czci Św. Anny, suma odpustowa tam o godz. 12.00, chcemy udać się tam z pielgrzymką rowerową, wyjazd spod bazyliki o godz. 9.30

 10. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.

 11. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.

 12. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: Teresa Mierzwińska – 100 zł

 13. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.

 14. W środę pożegnaliśmy do wieczności śp. Wandę Krzyżanowską l. 96; powierzmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…