Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA – 25.07.2021

 

 1. Przeżywamy 17. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj modlimy się szczególnie w intencji kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego z racji wspomnienia Św. Krzysztofa po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów przed bazyliką.
 2. Nieszpory niedzielne dzisiaj o 16.30.
 3. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach maryjnych o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 4. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 5. W poniedziałek Uroczystość Św. Anny, patronki naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i suma odpustowa o 18.00 pod przewodnictwem Ks. dziekana Zbigniewa Hackiewicza, po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół bazyliki, prosimy o przygotowanie sztandarów i baldachimu. Próba chóru w poniedziałek o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić także w intencji
 7. W środę na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji o. Superiora Krzysztofa Borodzieja, O. Krzysztofa Tarwackiego i o. Krzysztofa Wrzosa z okazji ich imienin, na tej Mszy św. pożegnanie o. Wikariusza.
 8. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej o. Dominika Ochlaka OMI z naszego Oblackiego Centrum Młodzieży w Kokotku, przed kościołem będzie on zbierał ofiary na tegoroczny Festiwal Życia w Kokotku.
 9. Z racji I niedzieli miesiąca po sumie wystawienie NS i nabożeństwo.
 10. Również za tydzień w naszym Sanktuarium Pielgrzymka Polonii Belgijskiej o 13.15 powitanie pielgrzymów, 13.30 Msza św. pod przewodnictwem Ks. biskupa Henryka Ciereszko z Białegostoku, czas wolny na indywidualną modlitwę, o 16.30 zwiedzanie Kalwarii i o 17.00 zakończenie nabożeństwem maryjnym w kościele Św. Ducha.
 11. W tygodniu w liturgii wspominamy, w czwartek wspomnienie Św. Marty, w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.
 12. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł.
 13. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz, a przy relikwiach św. papieża Feliksa możemy otrzymać indywidualne błogosławieństwo Krzyżem Oblackim. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.
 15. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Jana Oleksika, l. 71, pogrzeb w czwartek 29.07.21, wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej o 11.40, Msza św. w bazylice o 12.00. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.