III niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia duszpasterskie 07.03.2021

1.Przeżywamy 3 niedzielę Wielkiego Postu.
2.Dziś po Mszy świętej o 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a po sumie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.
3.Dziś na godzinę 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym; natomiast nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godzinie 16.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4.Próba Chóru Parafialnego w środę o godzinie 16.30 w Domu Kultury. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszych chórzystów serdecznie zapraszamy także na próbę.
5.W środę 10 marca zapraszamy na Mszę się o godzinie 17.00 podczas, której będziemy modlić się m.in. w intencji Sołtysów z Gminy Kodeń.
6.W czwartek 11 marca przypada 65 rocznica święceń prezbiteratu o. Leonarda Głowackiego OMI. Dostojnego Jubilata otaczamy naszą serdeczną modlitwą. Msza święta dziękczynna za dar kapłaństwa i posługi o. Leonarda zostanie odprawiona w czwartek o godzinie 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7.W piątek 12 marca od godziny 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja do godziny 16.15.
8.Także w piątek zapraszamy młodzież naszej parafii, szczególnie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Drogę krzyżową na godzinę 19.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwę dla młodych będzie animować Schola Parafialna „Uratowani” wraz z o. wikariuszem Krzysztofem.
9.W sobotę 13 marca zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 16.00 w intencji Druhów Strażaków z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kodniu. Po Mszy świętej poświęcenie wozu strażackiego.
10.Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki z planem Triduum Paschalnego, Świąt Wielkanocnych i Oktawy Wielkanocnej. Prosimy zabrać je ze sobą do domów, by zapoznać się szczególnie z planem Wielkiego Piątku, który w tym roku będziemy przeżywać wraz z ks. biskupem Grzegorzem Suchodolskim.
11.Jako parafia i sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej wraz z pracownikami Świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu, Towarzystwem Przyjaciół Kodnia i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Szczegóły konkursu na stronach internetowych organizatorów. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Wójta i Rady Gminy Kodeń. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie przedszkolaków, dzieci i młodzież naszej szkoły oraz stowarzyszenia i organizacje działające na terenie parafii i Gminy Kodeń. Dla zwycięzców przewidziane nagrody!!!
12.W prezbiterium znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną.
13.Także w prezbiterium są do zabrania skarbonki Miłosierdzia oraz tzw. Torby Miłosierdzia przygotowane przez Caritas diecezji siedleckiej. Torby wypełnione artykułami pierwszej potrzeby: spożywczymi oraz środkami czystości składamy do kosza znajdującego się w prezbiterium do Niedzieli Palmowej włącznie. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kodniu przekażemy je przed Świętami Wielkanocnymi potrzebującym naszej parafii. Natomiast skarbonki Miłosierdzia przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia.
14.Odwiedziny chorych w parafii - w czwartek 18 marca od godziny 8.30.
15.Na furcie klasztornej można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu uczynili to: Koło Różańcowe nr 12 – 200.00 zł; Koło Różańcowe nr 8 – 200.00, Koło Różańcowe nr 1 – 200.00, Koło Różańcowe nr 7 – 200.00, Koło Różańcowe nr 10 – 200.00, Członkowie Chóru Parafialnego – 200.00; Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej – 100.00; Państwo Kłos i Kwiecińscy; Jan Golec, Agnieszka Szubartowska. Serdeczne Bóg zapłać.
16.Na furcie klasztornej można także nabyć Baranki Wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł oraz ręcznie zdobione Paschaliki w cenie 20.00 zł rozprowadzane przez Caritas diecezji siedleckiej.
17.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Marianna i Marian Dyrdowscy, pątnicy z Radomia, Koło Różańcowe nr 8, Koło Różańcowe nr 10.
18.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
19.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł oraz najnowszy numer Misyjnych Dróg w cenie 5 zł.
20.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
21.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
22.Wszystkim życzymy błogosławionej i dobrej niedzieli.


II niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021

1.Przeżywamy 2 niedzielę Wielkiego Postu. Dziś przypada „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Po każdej Mszy przed Bazyliką zbiórka do puszek. Bóg zapłać za ofiary złożone dla misjonarzy.
2.Dziś po sumie w klasztorze dzień skupienia dla narzeczonych.
3.We wszystkie niedziele Wielkiego Postu przed pierwszą Mszą świętą będziemy śpiewać Godzinki ku czci Matki Bożej Bolesnej a na godzinę 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali; natomiast nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godzinie 16.15. Za udział w nabożeństwie Gorzkich żali i Drodze krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4.Próba Chóru Parafialnego w poniedziałek o godzinie 16.30 w Domu Kultury. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszych chórzystów serdecznie zapraszamy także na próbę.
5.Lektorów Dorosłych zapraszamy na spotkanie do klasztoru we wtorek po wieczornej Mszy świętej.
6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
7.W czwartek 4 marca przypada święto św. Kazimierza, Królewicza. To dzień imienin Pasterza diecezji siedleckiej biskupa Kazimierza Gurdy. Księdza biskupa otaczamy naszą serdeczną modlitwą i życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Po wieczornej Mszy świętej wystawienie najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna w intencji uświęcenia kapłanów i nowe powołania do służby Bożej.
8.W tym tygodniu z racji pierwszego piątku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 12.00 – prosimy o jej animowanie; następnie zapraszamy na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godzinę 15.00; po Koronce adoracja Najświętszego Sakramentu do rozpoczęcia Drogi krzyżowej. Również bezpośrednio po Koronce okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną.
9.Próba Orkiestry Parafialnej w piątek o godzinie 19.00.
10.W sobotę 6 marca z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na Mszę świętą wieczorną na godzinę 17.00 a po niej na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
11.Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki z planem nabożeństw celebrowanych w Wielkim Poście w naszej parafii a także z planem Triduum Paschalnego, Świąt Wielkanocnych i Oktawy Wielkanocnej. Prosimy zabrać je ze sobą do domów, by zapoznać się szczególnie z planem Wielkiego Piątku, który w tym roku chcemy przeżyć inaczej niż zwykle.
12.W prezbiterium znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną. Składane do niej ofiary będą przeznaczone dla biednych i potrzebujących.
13.Odwiedziny chorych w parafii - w czwartek 18 marca od godziny 8.30.
14.Na furcie klasztornej można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu uczynili to: Koło Różańcowe nr 13 – 150.00 zł; Pracownicy Domu Pomocy św. Brata Alberta w Kodniu – 150.00 zł; Koło Różańcowe nr 3 – 200.00 zł;
15.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
16.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł.
17.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
18.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Edyta i Eugeniusz Niebrzydowscy z Kodnia; Henryka i Czesław Bosaccy z Elżbiecina.
19.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
20. Wszystkim życzymy błogosławionej i dobrej niedzieli.