1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna, dziękujemy O. Rafałowi Kupczakowi OMI za głoszone przez ostatnie dni słowo Boże związane z obecnością relikwii krzyża oblackiego o. Józefa Cebuli OMI.
  2. W poniedziałek próba chóru o godz. 16.30 w klasztorze.
  3. Nabożeństwa majowe w Bazylice w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele i uroczystości o 16.15. W Zabłociu w niedziele i uroczystości przed Mszą św., w tygodniu o 16.30. Zachęcamy również do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na wioskach: w Szostakach we wtorek o godz. 19.00, w Olszankach we wtorek o godz. 19.00, w Elżbiecinie w środę o godz. 19.00, na Polemcach i w Kątach w piątek o godz. 19.00, w Okczynie w niedziele o godz. 18.00, w Dobromyślu w niedzielę o godz. 19.00.
  4. Odwiedziny chorych przez kapłana będą dopiero w piątek i sobotę, od godz. 8.30, nowych chorych prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.
  5. W piątek w ramach nabożeństw majowych rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego
  6. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rocznica I Komunii Świętej o godz. 10.00 w kościele Ducha Świętego. Próba dzieci rocznicowych odbędzie się 9 maja o godz. 19.00 na kalwarii.
  7. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika głównego patrona Polski czwartek.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to
    Helenie i Tadeuszowi. Serdeczne Bóg zapłać.