1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia, Msze św. niedzielne o godz. 8.00, 10.00 i 12.00, w Zabłociu o 9.30, nie ma Mszy św. o godz. 17.00. W godzinach popołudniowych zasiądziemy do stołu wigilijnego; wieczerza powinna rozpocząć się od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa; następnie odmawiamy pacierz; łamiąc się opłatkiem składamy sobie życzenia; niech także nie zabraknie tradycyjnego śpiewania kolęd. Pasterki o godz. 22.00 i 24.00 w Zabłociu o 22.00. Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w Wigilię przed każdą Mszą św. dopołudniową.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i wystroju naszej Bazyliki na Święta. P. Dariuszowi Sacharczukowi, p. Jerzemu Filipkowi, Pani Krystynie Pawelec. Dziękujemy p. Ryszardowi Zaniowi, p. Filipkom, p. Szpyruk za ofiarowane choinki. Scholi Parafialnej, Chórowi Parafialnemu, orkiestrze oraz pani organistce Karolinie za uświetnienie Mszy Pasterskich. Panu: Jackowi i Romanowi wraz z ekipą za przygotowanie i wybudowanie żywej szopki. Gorące podziękowania dla pana Jacka Magra z Dobromyśla za transport zwierząt do szopki i opiekę nad nimi. Dziękujemy również pozostałym Ojcom za posługę słowa i posługę w konfesjonale. Braciom zakonnym za cichą i pokorną pomoc.
  3. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia – I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 10.00, 12.00 i 17.00 w Bazylice, w Zabłociu o 9.30.
  4. We wtorek II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, Święto Świętego Szczepana. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 w Bazylice, 17.00 w kaplicy klasztornej, Msza św. w Zabłociu o 9.30, o 18.00 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu naszej scholi „Uratowani”,
  5. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od 27.12, tradycyjnie prosimy o transport dla kapłanów na wioskach. W Zabłociu kolęda 30.12. od godz. 9.00, będzie chodziło 3 kapłanów. Prosimy o transport spod kaplicy. Plan wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej Sanktuarium.
  6. W środę Święto Św. Jana Apostoła, na Mszach świętych poświęcenie wina.
  7. W czwartek Święto Świętych Młodzianków męczenników, po Mszy św. wieczornej specjalne błogosławieństwo dla dzieci.
  8. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, Msze św. w porządku niedzielnym, jest to jednocześnie zakończenie Starego Roku, Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku. W tym dniu kończymy również jubileuszowy rok w naszym Sanktuarium związany z rocznicą 300 lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.
  9. Plansze z rorat dzieci wypełnione przynoszą do niedzieli 31 grudnia do zakrystii. Nagrody otrzymają 7 stycznia po mszy św. o godz. 10.00.
  10. W przyszłą niedzielę Odpust w kaplicy w Zabłociu, Suma Odpustowa o godz. 11.00, po sumie występ kolędników misyjnych w Zabłociu, którzy będą zbierać ofiary na misje w Kolumbii.
  11. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to p. Anna Sosnowska z Elżbiecina, Grażyna i Henryk Wosztyl z ul. Sławatyckiej, Maria i Edward Domagała z Elżbiecina, Galina Kulisz z ul. Polnej.