1. Dzisiaj I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 2. Różaniec z wypominkami do piątku włącznie o godz. 17.15.
 3. W czwartek po mszy św. wieczornej w salce spotkanie Strażników Kościoła.
 4. W sobotę przypada Święto Niepodległości, Msze Św. w Bazylice o godz. 7.00, 12.00 w intencji Ojczyzny i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 złożenie kwiatów pod pomnikiem Niepodległości na Rynku, a później w Gminnym Centrum Kultury koncert pieśni patriotycznej.
 5. Za tydzień w niedzielę po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 6. Za tydzień będziemy przeżywać XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem będzie zbiórka na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
 7. W dniach 17-19 listopada w naszym Sanktuarium odbędzie przegląd filmowy pt. „My pokolenie Jana Pawła II”. Zapraszamy do udziału w tym przeglądzie. Plan przeglądu będzie dostępny za tydzień.
 8. W sobotę 18 listopada zapraszamy do pomocy w grabieniu liści na Kalwarii na godz. 9.00.
 9. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie lub w kancelarii. Karteczki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 10. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła, w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa.
 11. Parafianom i wszystkim odwiedzającym nasze cmentarze przypominamy o segregacji odpadów, na śmieci bio jest przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium p. Marii Szymańskiej z ul. Morwowej,
  Agnieszce i Henrykowi Sacharczuk z ul. Zastodolnej.
 13. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Henryka Wieczorka zamieszkałego ostatnio w Międzyrzecu Podlaskim. Pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 14. Witamy pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.