1. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15. Rozpiska grup prowadzących modlitwę różańcową jest dostępna w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium.
  2. Próba chóru w poniedziałek o godz. 16.30 w klasztorze.
  3. W sobotę odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji kapłanów, zwłaszcza osoby należące do Margaretek. Program pielgrzymki jest na plakacie w gablocie.
  4. Za tydzień w niedzielę kolejny Dzień Papieski, przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, a w Domu Pielgrzyma nasza młodzież będzie rozprowadzać kremówki papieskie.
  5. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie lub w kancelarii. Karteczki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
  6. Przypominamy, że poświęcenie pomników będzie 15.10 i 22.10. od godz.14.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym.
  7. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana .
  8. Od tego roku duszpastersko-katechetycznego w naszej diecezji będą prowadzone Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego. Terminy i wszelkie informacje są podane na plakacie w gablocie.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium p. Mariannie i Marianowi Dyrdowskim z ulicy Sławatyckiej.
  10. Odeszli do wieczności: śp. Siostra Teresa Szkodzińska ze Zgromadzenia Sióstr św. Rodziny z Bordeaux, pogrzeb odbył się w środę w Łodzi i śp. Dariusz Ostapczuk z ul. Powstania Styczniowego, pogrzeb w poniedziałek, wyprowadzenie z domu pogrzebowego HERMES o godz. 8.30, następnie msza św. w bazylice. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  11. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.