1. Nieszpory niedzielne w Bazylice o godz. 16.30.
 2. Próba chóru w poniedziałek o godz. 16.30 w klasztorze.
 3. Przypominamy, że katechezy dla narzeczonych dekanatu terespolskiego odbywać się będą przy parafii Trójcy Świętej w Terespolu w salce na plebanii w dniach 23 i 30.09 oraz 07 i 14.10 o godz. 9.00
 4. Cykl 4 katechez dla rodziców i chrzestnych odbędzie się przy parafii Trójcy Świętej w Terespolu w salce na plebanii 23 i 30.09 oraz 07 i 14.10 od godz. 19.00. Zapisy u ks. Łukasza 517514194 lub na pierwszym spotkaniu.
 5. Od poniedziałku na furcie klasztornej parafianie mogą zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Od 16.10 taką możliwość będą miały osoby spoza parafii.
 6. Za tydzień kazania wygłosi ksiądz z Katolickiego Radia Podlasie i składka będzie przeznaczona ten cel.
 7. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o 12.00 serdecznie zapraszamy na koncert tu w bazylice „Mszy koronacyjnej” z okazji 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Kompozytorem tej mszy jest Bernard Stieler.
 8. Zapraszamy także za tydzień członków i sympatyków Środowiska Akademickiego, związanych z jakąkolwiek uczelnią na Kodeński Wieczernik Akademicki. Rozpoczęcie o godz. 10.00, a zakończenie o godz. 21.00. O godz. 18.00 Koncert Maryjny Chóru Schola Cantorum Misericordis Christi z Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Białej Podlaskiej, pod dyrekcją dra Piotra Karwowskiego.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium p. Henryce Pomorskiej z miejscowości Zagacie.
 10. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu w poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski, w środę świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w czwartek Święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w piątek święto Poświęcenia kościoła katedralnego w Siedlcach, w sobotę św. Pio z Pietrelciny.
 11. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.
 12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Parzyszek z Kodnia, a w poniedziałek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Kazimiery Osypiuk z Dobromyśla, wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.