V Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia – 26.03.2023                                        

 

 1. Dziękujemy O. Jerzemu Kotowskiemu OMI za głoszone dzisiaj słowo Boże, przed kościołem można złożyć ofiary na budowę nowego kościoła pw. Św. Jana Pawła II w Opolu.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.00.
 3. Od poniedziałku Msze św. wieczorne w tygodniu będą sprawowane o godz. 18.00.
 4. Próba chóru w poniedziałek o 17.00 w klasztorze.
 5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 w Bazylice.
 6. W piątek spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w Bazylice o godz. 19.00
 7. W sobotę zapraszamy chętnych parafian na kalwarię na godz. 9.00 do pomocy przy grabieniu liści.
 8. Przedświąteczne odwiedziny chorych przez kapłana, w piątek w Kodniu, w sobotę na wioskach od godz. 8.30
 9. Za tydzień niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na Każdej Mszy św. poświecenie palm. Na Mszy św. o godz. 10.00 procesja z palmami, gromadzimy się o godz. 9.45 na Kalwarii przy pomniku Św. Jana Pawła II skąd wyruszy procesja do Bazyliki. Po Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu zapraszają na misterium o Męce i Zmartwychwstaniu Pana Jezusa do Sali Gminnego Centrum Kultury w Kodniu.
 10. W przyszłą niedzielę przypada kolejna rocznica śmierci Św. Jana Pawła II, zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do kościoła Św. Ducha, wspólny różaniec i modlitwy przy pomniku Św. Jana Pawła II, które zakończymy o godz. 21.37, prosimy przynieść ze sobą znicze, które będą symbolizować naszą wdzięczność za osobę i nauczanie naszego wielkiego rodaka.
 11. Za tydzień w niedzielę przed Bazyliką odbędzie się kolejny Jarmark Wielkanocny.
 12. Na furcie klasztornej i z tyłu kościoła są do nabycie świece wielkanocne i baranki na stół wielkanocny przygotowane przez Caritas diecezjalną.
 13. W związku z renowacją Ołtarza Głównego Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja NS od poniedziałku do piątku w kaplicy klasztornej.
 14. Do kosza wystawionego w kościele możemy przynosić trwałe produkty żywnościowe, które pozwolą przygotować paczki świąteczne dla naszych potrzebujących parafian. Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony na chleb Św. Antoniego.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to na renowację Ołtarza Leszek i Małgorzata z Trojanowa, Kółko Różańcowe nr 11 – 200 zł, Kółko Różańcowe nr 10 – 200 zł oraz na kwiaty do Bożego Grobu – nauczyciele i pracownicy ZPO w Kodniu – 400 zł, Kółko Różańcowe nr 11 – 100 zł, Kółko Różańcowe nr 10 – 220 zł, Ochotnicza Straż Pożarna z Kodnia – 150 zł, p. Teresa Przychodzień, z Okczyna, Serdeczne Bóg zapłać.
 16. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 17. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, w roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.
 18. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Władysławę Walecką z Zabłocia, pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.30 różaniec w kaplicy w Zabłociu i a po nim Msza św. pogrzebowa, oraz śp. Zdzisława Warownego z Elżbiecina, pogrzeb we wtorek o godz. 11.30 wyprowadzenie z kaplicy i Msza św. w Bazylice. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.