Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Ogłoszenia – 01.01.2023

 

 1. Dzisiaj Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne. Tą niedzielą rozpoczniemy również uroczyście rok jubileuszowy w naszym Sanktuarium z racji 300-lecia koronacji papieskimi koronami cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.
 2. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe potrwają do środy 04.05.2023. Kolęda dodatkowa dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie będzie w niedzielę 08.01.2023 od godz. 14.00, chętnych prosimy o zgłoszenia na furcie klasztornej.
 3. Wczoraj Miłosierny Bóg odwołał do wieczności śp. papieża emeryta Benedykta XVI, jako wspólnota parafialna chcemy modlić się wspólnie w jego intencji w najbliższy czwartek w dniu jego pogrzebu na Mszy św. o godz. 17.00
 4. W I czwartek miesiąca adoracja w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 15.00 o godz. 16.30 nabożeństwo w intencji powołań.
 5. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. według planu niedzielnego. W tym dniu będziemy gościć ojców z Prokury Misyjnej z Poznania, ofiary składane na tacę są przeznaczone na dzieło misyjne kościoła. Na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się szczególnie w intencji Przyjaciół Misji Oblackich. Po sumie zapraszamy na spotkanie opłatkowe Przyjaciół Misji Oblackich. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Z racji I Piątku spowiedź dla dzieci i młodzieży przed każdą Mszą św.
 7. Odwiedziny chorych będą w lutym.
 8. W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót.
 9. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, jest to także II dzień Nowenny przed uroczystością 300 lecia koronacji. Nowenna o godz. 16.30.
 10. Nasza Żywa Szopka będzie dostępna dla zwiedzających jeszcze przez najbliższy tydzień do 09.01.2023
 11. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,
 12. Renowację Ołtarza można wspomóc poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: na renowację Ołtarza: Barbara i Andrzej Radeccy z ul. Terespolskiej, Janina i Ludwik Malarscy z ul. 1 Maja. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.