Zbliża się weekend i choć według prognoz synoptyków nie wszystkie jego dni maja być słoneczne, to jednak zapraszamy do Kodnia. Tutaj i jesienią jest pięknie.
Dla tych, którzy jeszcze nas nie znają kilka informacji:
Kodeń to wieś położona na Równinie Kodeńskiej, nad doliną Bugu (województwo lubelskie, powiat bialski, gmina Kodeń).
Wszystkich, którzy jeszcze zastanawiają się, czy można do nas dojechać, informujemy, że od 1 lipca 2022 roku przestało obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 obrębach ewidencyjnych na terenie województwa podlaskiego i części województwa lubelskiego. W związku z powyższym nie ma żadnych problemów, by do Kodnia przybyć.
Zapraszamy do znajdującego się tutaj od prawie czterystu lat Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia, Matki Jedności. Grupy zorganizowane jak też pielgrzymi indywidualni będą mieli możliwość wyciszenia się, modlitwy indywidualnej czy rekolekcji we wspólnocie. Znajdą też przytulne pokoje w Domu Pielgrzyma oraz smaczną kuchnię w Jadłodajni u Oblatów.
Wszyscy, którzy niekoniecznie chcą do nas zawitać w celach religijnych, również będą mile widziani na spotkania biznesowe (dysponujemy dwoma klimatyzowanymi salami konferencyjnymi), noclegi oraz odpoczynek na łonie pięknej, otaczającej nas przyrody. Naprawdę tutaj można pooddychać „świeżym powietrzem”.
Kontakt:
telefon: 83 375 41 20
e-mail: pielgrzymi@koden.com.pl
Zdjęcia: Krzysztof Borodziej OMI