Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

                             XXIII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 04.09.2022

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Diakona i kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach, dziękujemy za głoszone słowo Boże, po Mszach Świętych można złożyć przed kościołem ofiarę na kształcenie kleryków.
 2. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 pierwsza konferencja dla osób pragnących rozpocząć rekolekcje „33 dni do Jezusa przez Maryję” zakończone uroczystym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi. Przyjść i rozpocząć może każdy nawet jeśli nie był w ubiegłą niedzielę na spotkaniu organizacyjnym.
 3. Nieszpory niedzielne o 16.30 w Bazylice.
 4. Próba chóru w poniedziałek o godz. 16.30 w klasztorze.
 5. W najbliższy czwartek kolejny odpust w naszym Sanktuarium Święto Narodzenia NMP w czwartek 08.09.2022, są to jednocześnie dożynki gminno – parafialne, w tym roku przeżywać będziemy nasz odpust w nieco zmienionej formule. Plan dnia jest następujący, o 7.30 godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Msza św. o godz. 8.00, 10.00, o 11.30 różaniec w Bazylice i Msza św. o godz. 12.00 w Bazylice. O godz. 16.00 Nieszpory maryjne w Bazylice, o 16.45 procesja maryjna z Obrazem Matki Bożej i wieńcami dożynkowymi z Bazyliki na Kalwarię, o 17.00 główna Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bp Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego i błogosławieństwo dzieci i rodziców oczekujących potomstwa. Po Mszy św. na Kalwarii koncert zespołu Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary, odnowienie przyjęcia szkaplerza Matki Bożej Kodeńskiej, o godz. 20.00 procesja maryjna ze świecami do Bazyliki, Apel Maryjny, obrzęd nałożenia szkaplerza kodeńskiego. Prosimy panów do niesienia Obrazu, przygotowanie sztandarów, zapraszamy chór parafialny i orkiestrę.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w Bazylice spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
 7. W przyszłą sobotę pielgrzymka do naszego Sanktuarium Apostolatu „Złotej Róży”. Plan jest następujący: 15  – Różaniec – cz. Światła (na placu przed figurą Matki Bożej), 12.00 – MSZA ŚWIĘTA Bazylika, 13.00-  Bieżące informacje o działalności Apostolatu Bazylika, 13.30 – Przerwa obiadowa – spotkanie księży, 15.00 –Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego (Kościół Ducha Świętego), 15.30- Konferencja (Kościół Ducha Świętego), 16.45 – DROGA KRZYŻOWA (Kalwaria), 18.00  – Agapa w grupach, 19.00 –  Koncert  (w zależności od warunków atmosferycznych na placu przy kościele Ducha Świętego lub wewnątrz kościoła),   20.00- ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU, RÓŻANIEC (cz. Chwalebna), Błogosławieństwo Lourdzkie       Bazylika,  21.00 –    Apel Jasnogórski, zakończenie, krąg przyjaźni, rozesłanie Bazylika.
 8. Również w przyszłą sobotę pielgrzymka osób konsekrowanych z naszej diecezji do Matki Bożej Kodeńskiej. Msza św. o godz. 10.30
 9. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, zostały przygotowane nowe korony dla Matki Bożej, pobłogosławione przez Papieża Franciszka. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 10. Za tydzień w niedzielę nasza orkiestra parafialna świętować będzie jubileusz 95 lat istnienia. Msza św. w intencji członków orkiestry i ich rodzin o godz. 12.00, po Mszy św. krótki koncert w Bazylice. Serdecznie zapraszamy.
 11. Za tydzień w niedziele po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 12. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w czwartek Święto Narodzenia NMP.
 13. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie i nowy numer Misyjnych Dróg.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Henryka i Stanisław Nasiłowscy, Regina Bechta, p. Lucyna i Czesław Jakimowicz, p. Kazimiera Adamiec, p. Janina Russel, p. Krystyna Filipek oraz na renowację Ołtarza p. Irena Wasilewska, p. Kupczakowie. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. Za tydzień w niedzielę Domowy Kościół z Białej Podlaskiej zaprasza małżonków i narzeczonych na Randkę Małżeńską wraz z koncertem Orkiestry Akordeonowej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele na Brzeskiej w Białej Podlaskiej, dalszy ciąg programu w Sali widowiskowej przy Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej.
 16. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 17. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Waleriana Mikiciuka z Zabłocia. Pogrzeb w środę, Msza św. w kaplicy w Zabłociu o godz. 11.00. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.