XXII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 28.08.2022

 

 1. W ramach duchowego przygotowania do Jubileuszu 300 lat koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej w naszej parafii odbędą się rekolekcje „33 dni do Jezusa przez Maryję” zakończone uroczystym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg. Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP Ludwika Marii de Montfort. Spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00, zapisy po każdej Mszy św. przed kościołem
 2. Nieszpory niedzielne o 16.30 w Bazylice.
 3. Próba chóru o godz. 16.30 w klasztorze.
 4. W I czwartek miesiąca rozpoczynamy miesiąc wrzesień, Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.00, od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o wierność dla powołanych, o 17.30 nabożeństwo w intencji nowych powołań.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do NSPJ o 17.30, spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00
 6. W pierwszą sobotę miesiąca wieczorna Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót.
 7. Odwiedziny chorych w Kodniu w piątek, na wioskach w sobotę od 8.30, nowych chorych prosimy zgłaszać na furcie lub w biurze parafialnym.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne. W przyszłą niedzielę będzie można swoją ofiarą po Mszach świętych wspomóc dzieło kształcenia kleryków w naszej diecezji.
 9. Zbliża się kolejny odpust w naszym Sanktuarium Święto Narodzenia NMP w czwartek 08.09.2022, są to jednocześnie dożynki gminno – parafialne, w tym roku przeżywać będziemy nasz odpust w nieco zmienionej formule. Główna Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Kazimierza Gurdy będzie miała miejsce o godz. 17.00. Procesja z Obrazem Matki Bożej i wieńcami dożynkowymi wyruszy spod Bazyliki o godz. 16.45. Po Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego i błogosławieństwo dzieci i rodziców oczekujących potomstwa. Po Mszy św. na Kalwarii koncert zespołu Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary, odnowienie przyjęcia szkaplerza Matki Bożej Kodeńskiej, o godz. 20.00 procesja maryjna ze świecami do Bazyliki, Apel Maryjny, obrzęd nałożenia szkaplerza kodeńskiego. Serdecznie zapraszamy.
 10. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, zostały przygotowane nowe korony dla Matki Bożej, pobłogosławione przez Papieża Franciszka. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do renowacji Ołtarza.
 11. Za dwa tygodnie 11.09.2022 nasza orkiestra parafialna świętować będzie jubileusz 95 lat istnienia. Msza św. w intencji członków orkiestry i ich rodzin o godz. 12.00
 12. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, w sobotę Św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora kościoła.
 13. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Helena i Tadeusz Skałbania z ul. Zastodolnej, p. Pietrykowie z Kątów, Oaza z Serokomli, oraz na renowację Ołtarza p. Michalina Szymańska z Katowic. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. Domowy Kościół z Białej Podlaskiej zaprasza małżonków i narzeczonych na Randkę Małżeńską wraz z koncertem Orkiestry Akordeonowej. Rozpoczęcie 11.09.2022 Mszą św. o godz. 18.00 w kościele na Brzeskiej w Białej Podlaskiej, dalszy ciąg programu w Sali widowiskowej przy Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej.
 16. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 17. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Eugeniusza Jankowskiego z Zabłocia i Śp. Teresę Semeniuk z Kodnia, pogrzeby się już odbyły. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.