Podczas wczorajszej sumy pontyfikalnej radosnym sercem wyśpiewaliśmy Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy, dziękując Panu Bogu za możliwość przeżycia kolejnego odpustu ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Wielu z nas wyrażało w głos także podziękowania dla Matki Bożej za to, że – pomimo różnych prognoz – „wystarała się” o odpowiednią pogodę.

Dziś natomiast, kiedy w Kodniu jest już trochę spokojniej, ale przecież jeszcze cały czas żyjemy wydarzeniami ostatnich dwóch dni, pragniemy z serca wszystkim podziękować. Na pierwszym miejscu pątnikom tak licznie przybyłym w tym roku do Matki Bożej. Bóg Wam zapłać za trud drogi szczególnie tej przebytej pieszo; za obecność w Kodniu; świadectwo Waszej wiary i stworzenie modlitewnej wspólnoty. Bez Was nie byłoby takiej uroczystości.

Dziękujemy również wszystkim, którzy jak od strony duchowej tak i organizacyjnej włączyli się przede wszystkim w przygotowanie święta oraz jego przebieg. Nie sposób tu wszystkich wymienić, ale niech nasza szczera wdzięczność dotrze do wszystkich!

Za wszystko niechaj Panu Bogu będzie chwała!

I zawsze zapraszamy do Kodnia.

Zdjęcie: Paweł Gomulak OMI