Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

XVII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 24.07.2022

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych z racji wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 3. Nowenna przed uroczystością Św. Anny, dzisiaj razem z nieszporami, w poniedziałek po wieczornej Eucharystii.
 4. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 5. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 6. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 7. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi o. Krzysztof Borodziej OMI superior naszego Domu Zakonnego i Kustosz Sanktuarium. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 8. Próba chóru w poniedziałek o godz. 16.30 w klasztorze.
 9. We wtorek Uroczystość Św. Anny, patronki naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i suma odpustowa o 18.00 pod przewodnictwem Ks. dziekana Mirosława Krupskiego z Terespola, po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół bazyliki, prosimy o przygotowanie sztandarów i baldachimu, zapraszamy chór, orkiestrę, dziewczynki sypiące kwiatki.
 10. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Dorosłych Lektorów w klasztorze.
 11. Odpust parafialny w Tucznej będzie 30.07.2022 w sobotę, suma odpustowa tam o godz. 11.00, chcemy udać się tam z pielgrzymką rowerową, wyjazd spod bazyliki o godz. 8.30
 12. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, pragniemy przygotować dla Matki Bożej nowe korony, projektem i wykonaniem zajmie się p. Mariusz Drapikowski twórca m.in. bursztynowej monstrancji  czy goszczącej niedawno u nas Monstrancji Pokoju z Medjugorje. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do wykonania nowych koron.
 13. Na cmentarzach pojawiły się nowe pojemniki na śmieci segregowane, prosimy o niewrzucanie śmieci do boksu na średnim cmentarzu, wieńce prosimy tymczasowo składać przy pojemnikach na śmieci. Na śmieci bio czyli kwiaty, ziemię będzie przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 14. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Święto Św. Jakuba Apostoła, we wtorek Św. Joachima i Annę, w piątek Świętych Marty, Marii i Łazarza.
 15. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: remont kaplicy cmentarnej p. Monika i Tomasz Chorąży z ul. Sławatyckiej, renowacja Ołtarza p. Jadwiga i Piotr Wysoccy i Kazimiera Tereszkiewicz z ul. Sławatyckiej. Serdeczne Bóg zapłać.
 17. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.