Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

XV Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 10.07.2022

 

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Katolickie Radio Podlasie.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 3. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 4. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 5. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dorosłych lektorów w klasztorze.
 7. W przyszłą sobotę kolejny wieczór z Maryją rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją, później różaniec, okazja do spowiedzi,apel i Eucharystia.
 8. W ramach przygotowań do przyszłorocznego Jubileuszu 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, pragniemy przygotować dla Matki Bożej nowe korony, projektem i wykonaniem zajmie się p. Mariusz Drapikowski twórca m.in. bursztynowej monstrancji czy goszczącej niedawno u nas Monstrancji Pokoju z Medjugorje. Drugim projektem który rozpocznie się już po sierpniowym odpuście będzie renowacja głównego ołtarza. Wspomóc te działania można dwojako poprzez ofiary lub przekazanie na ten cel złotych przedmiotów, biżuterii, które zostaną wykorzystane do wykonania nowych koron.
 9. Rozpoczął się remont kaplicy Św. Wawrzyńca na cmentarzu, który obejmują wymianę dachu i odnowienie elewacji zewnętrznej. Część kosztów pokrywa dotacja. Po stronie parafii jest natomiast wkład własny. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na ten cel.
 10. Na cmentarzach pojawiły się nowe pojemniki na śmieci segregowane, prosimy o niewrzucanie śmieci do boksu na średnim cmentarzu, wieńce prosimy tymczasowo składać przy pojemnikach na śmieci. Na śmieci bio czyli kwiaty, ziemię będzie przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 11. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Święto Św. Benedykta opata Patrona Europy,, we wtorek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, w środę Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek Św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 12. Za tydzień w niedzielę po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 13. Spotkanie grupy 11 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę odbędzie się 17 lipca o godz. 16.30 w dolnym kościele w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej. Zapraszamy do udziału zarówno doświadczonych pątników , jak również tych którzy wybierają się po raz pierwszy.
 14. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. W dniu 12.07 we wtorek w Ośrodku Zdrowia w Kodniu odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz Echo Serca. Badania są odpłatne, rejestracja telefoniczna.
 17. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 18. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Jana Golca pogrzeb się już odbył i śp. Zenona Łapińskiego z Dobromyśla, pogrzeb w środę, różaniec w Bazylice o 11.30, o 12.00 Msza św. pogrzebowa, polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.