Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

XII Niedziela Zwykła – Ogłoszenia – 19.06.2022

 

 1. Dzisiaj po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 2. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 3. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 4. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w ciągu Oktawy w łączności z procesją eucharystyczną, w sobotę o 17.30, w niedzielę o 16.30.
 6. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odbywały się w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, dzisiaj po sumie. Msze św. wieczorne w Oktawie połączone będą z nieszporami, zapraszamy dzieci sypiące kwiatki.
 7. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 8. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja wokół Rynku. Prosimy poszczególnych parafian o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – mieszkańcy Elżbiecina i Kątów

II ołtarz – mieszkańcy Okczyna i Łęgów Okczyńskich

III ołtarz – mieszkańcy Dobromyśla i Olszanek

IV ołtarz – mieszkańcy Zabłocia

Po zakończeniu procesji poświęcenie wianków.

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rano Msza św. o godz. 8.00 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Wieczorem uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej procesja wokół bazyliki. W tym dniu swoje imieniny obchodzą o. Jan Klubek OMI i ks. Jan Grzesiak składamy im najserdeczniejsze życzenia Bożej opieki i wstawiennictwa św. Patrona, Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 2. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, święto patronalne naszych sióstr Sercanek, dziękujemy za ich posługę i pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3. Dekretem O. Prowincjała O. Mateusz Zys OMI od lipca zostaje przeniesiony do naszego domu zakonnego w Poznaniu, nowym wikariuszem będzie nasz domownik O. Adrian Kotlarski OMI, a do naszego domu zakonnego poza zmianami ogłaszanymi już wcześniej przybędzie również o. Władysław Poddębniak OMI. Pożegnanie o. Mateusza w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00
 4. W najbliższym czasie na cmentarzach pojawią się nowe pojemniki na śmieci segregowane, prosimy o niewrzucanie śmieci do boksu na średnim cmentarzu, wieńce prosimy tymczasowo składać przy pojemnikach na śmieci. Na śmieci bio czyli kwiaty, ziemię będzie przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek Św. Alojzego Gonzagi zakonnika, w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.
 6. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.