Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

 

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Ogłoszenia – 12.06.2022

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Gościmy p. Benona Wylegałę, który rozpocznie w naszym Sanktuarium filmowe rekolekcje ewangelizacyjne jako duchowe przygotowanie do Uroczystości Bożego Ciała. Każdego dnia od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej katecheza oraz projekcja filmu: w poniedziałek Fatima i zawierzenie osobiste Matce Boże, we wtorek o Bożym Miłosierdziu i akt zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu, w środę o Eucharystii i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Każdego dnia o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 3. Spowiedź Święta przed każdą Mszą św. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 4. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 niech będzie to szczególny czas modlitwy o pokój na świecie i na Ukrainie.
 5. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 17.30,w Uroczystość Bożego Ciała i w ciągu Oktawy w łączności z procesją eucharystyczną.
 6. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej o 18.45 próba dziewczynek sypiących kwiatki.
 8. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 po której wyruszy procesja do IV Ołtarzy i 17.00. Na Mszę św. i procesję zapraszamy orkiestrę i dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne w strojach, prosimy o przygotowanie do procesji sztandarów, prosimy panów do niesienia baldachimu. Trasa tegorocznej procesji, Rynek, ul. Spółdzielcza, Zastodolna, Bialska i Sławatycka. Prosimy poszczególnych parafian o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – (przy posesji p. Andrzejewiczów na ul. Spółdzielczej) rodzice i dzieci przeżywające    I Rocznice Komunii oraz mieszkańcy ul. Spółdzielczej i Narutowicza

II ołtarz – (przy posesji p. Pławskich na ul. Zastodolnej), rodzice i dzieci I Komunijne oraz mieszkańcy ul. Zastodolnej;

III ołtarz – (przy figurze Serca Jezusowego) Młodzież z Niniwy i Schola z O. Mateuszem oraz mieszkańcy ul. Sławatyckiej;

IV ołtarz – (na Rynku) Ochotnicza Straż Pożarna.

 1. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odbywały się w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedzielę po sumie. Msze św. wieczorne w Oktawie połączone będą z nieszporami.
 2. W przyszłą sobotę kolejny Wieczór z Maryją. Rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją o Matce Bożej, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 20.30 różaniec z Katolickim Radiem Podlasie, Apel Maryjny i Eucharystia.
 3. Za tydzień w niedzielę po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 4. W najbliższym czasie na cmentarzach pojawią się nowe pojemniki na śmieci segregowane, prosimy o niewrzucanie śmieci do boksu na średnim cmentarzu, wieńce prosimy tymczasowo składać przy pojemnikach na śmieci. Na śmieci bio czyli kwiaty, ziemię będzie przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 5. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Św. Antoniego z Padwy prezbitera i Doktora Kościoła, we wtorek Bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w piątek Św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika.
 6. U ministrantów przed kościołem do nabycia Echo Katolickie w cenie 3 zł oraz nowy numer Misyjnych Dróg.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczynili to: p. Maria Wawrysiewicz z ul. Lipowej, p. Zofia i Roman Wodyniuk z Milanowa. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, zachęcamy, aby z szacunkiem i w postawie modlitewnej obchodzili ołtarz główny, w którym znajduje się Cudowny Obraz. Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. o. Jana Domańskiego OMI, we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Jerzego Ostapczuka z ul. Powstańców Styczniowych, wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej o godz. 12.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.