1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze Święte na kalwarii o godz. 10.00 (Rocznica I Komunii Świętej) oraz suma odpustowa o godz. 12.00. Można zyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Pozostałe Msze Święte w Bazylice. Dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o godz. 10.00 na Kalwarii (Eucharystia).
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w Bazylice od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Zachęcamy również do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach na wioskach: w Kątach w niedzielę o godz. 14.00, w Szostakach w niedzielę o godz. 15.00, w Olszankach w środę o godz. 17.00, w Elżbiecinie w środę o godz. 19.00, w Okczynie w czwartek o godz. 19.00, w Dobromyślu w piątek o godz. 19.00, w Polemcach w sobotę o godz. 16.00. Zachęcamy również do uczestnictwa w apelach o godz. 21.00 w naszej bazylice.
 3. Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do bazyliki na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Od poniedziałku do soboty w czasie adoracji od 15.00 do 18.00 okazja do sakramentu spowiedzi.
 4. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte w bazylice o godz. 8.00; 10.30; 12.00 i 18.00. Na wieczorną Eucharystię szczególnie zapraszamy ósmoklasistów, ich rodziny oraz nauczycieli – będziemy modlić się w ich intencji o światło Ducha Świętego na czas egzaminów. W ten dzień przypada również 7. Rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry.
 5. Próby liturgii dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 w bazylice. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dzieciach i ich rodzinach prosząc o dobre przygotowanie i przeżycie uroczystości komunijnych.
 6. Spotkanie Grupy AA „Sapiecha” w piątek o godz. 19.00.
 7. W sobotę o godz. 11.00 w bazylice Uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci naszej parafii. Msza Święta dla pielgrzymów wyjątkowo o godz. 10.30 na kalwarii.
 8. Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,50 zł oraz ostatni numer „Misyjnych Dróg” w cenie 5,00 zł.
 9. Zachęcamy do odwiedzania „Jadłodajni u Oblatów” i sklepików z pamiątkami. Wszelkie ofiary pozostawione w sanktuarium są przeznaczone na jego rozwój. Bóg zapłać za każdy dar serca. Dziękujemy także za dary serca złożone na naszą bazylikę przez parafian i pielgrzymów – w tym tygodniu uczynili to: p. Barbara i Stanisław Fedorowicz z Białej Podlaskiej; p. Krystyna Kap z Radzynia Podlaskiego.
 10. Również bardzo dziękujemy paniom, które włożyły trud w posprzątanie kapliczek tajemnic różańcowych na kalwarii.
 11. Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Kodeńskiej oraz świętych patronów.