Dziś w całym Kościele przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. W parafii pw. św. Anny w Kodniu i sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej, Matki Jedności przygotowywaliśmy się do tego święta przez nowennę ku czci Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Przez dziewięć dni w Bazylice kodeńskiej spotykaliśmy się o godzinie 15.00 na wspólnej modlitwie rozważając kolejne przymioty Miłosierdzia Bożego.

W dzisiejsze świąteczne popołudnie o godzinie 15.00 odbyło się nabożeństwo, podczas którego uczciliśmy Miłosierdzie Boże. Modlitwa została ubogacona przepięknym i ujmującym śpiewem naszej Scholi Parafialnej „Uratowani”.

Dla naszej wspólnoty parafialnej dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego była okazją do wyrażenia także wdzięczności Panu Bogu za Siostry Sercanki: s. Grażynę – przełożoną wspólnoty Sercanek w Kodniu oraz za s. Justynę, która posługuje jako katechetka w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu. Z okazji ich imienin życzenia złożyli przedstawiciele przedszkolaków i dzieci szkolnych.  Również ojciec proboszcz w imieniu wspólnoty oblackiej w Kodniu i parafian podziękował Siostrom za ich obecność i posługę w parafii życząc jednocześnie wszelkiej radości, pokoju serca i wielu łask Bożych w życiu zakonnym i służbie Kościołowi.

(zdj. o. K.J. Wrzos OMI)