W ostatnich dniach parafianie kodeńscy, odpowiadając na prośbę duszpasterzy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kodniu składali w Bazylice dary dla ubogich i potrzebujących z terenu parafii św. Anny i Gminy Kodeń.

Wspólna akcja charytatywna parafii i GOPS-u spotkała się z wielkim odzewem wśród parafian. Dzięki życzliwości i dobroci wielu ludzkich serc udało się przygotować blisko 40 podarunków świątecznych, na które złożyły się żywność i artykuły chemiczne. W miniony poniedziałek pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz duszpasterze rozdzielili przyniesione dary. Tak wiele złożonych darów to niewątpliwie oznaka duchowej łączności z potrzebującymi i swoisty znak, gest miłości z ubogimi.

Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom. Dzięki Waszej dobroci i życzliwości na twarzach obdarowanych pojawił się uśmiech a w sercu zagościła radość! Bóg Zapłać z całego serca!

Dziękujemy również Pracownikom Świetlicy Szkolnej w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu i Szkolnej Grupie Wolontariatu „Pomocna Dłoń” za przygotowanie i przekazanie stroików świątecznych, które również zostały przekazane dla biednych i ubogich.