Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. W parafii i sanktuarium kodeńskim suma o godzinie 12.00 została poprzedzona uroczystą procesją upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu pana Jacka Magra z Dobromyśla na procesji był osiołek, co było wielkim ubogaceniem i radością dla zgromadzonych dzieci.

Liturgię Mszy świętej uświetnił Chór Parafialno – Gminny pod dyrekcją pana dra Piotra Skolimowskiego. Chór wraz z solistami o. dr Krzysztofem Tarwackim OMI i o. Krzysztofem Wrzosem OMI wykonał Pasję wg św. Mateusza.

Natomiast na palcu przy Bazylice wierni mogli skorzystać z kiermaszu Wielkanocnego, gdzie mogli nabyć wypieki z klasztornej kuchni: baby wielkanocne, mazurki, babeczki etc… ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników warsztatów zajęciowych „Klubu Seniora” przy GCKSiT w Kodniu.

Po zakończeniu Mszy świętej zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu na najpiękniejszą palmę. Przypomnijmy, że konkurs został objęty Patronatem Honorowym Wójta Gminy Kodeń Jerzego Trocia oraz Rady Gminy Kodeń na czele z Przewodniczącą Barbarą Radecką. Na wręczeniu nagród obecni byli również radni Jerzy Filipek i Waldemar Szkodziński. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim uczestnikom konkursu i tym, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców.