1.Przeżywamy 5 niedzielę Wielkiego Postu.
2.Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym na godzinę 16.15, za udział w którym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3.Próba Chóru Parafialnego jutro w poniedziałek i w środę o godzinie 16.30 w Domu Kultury. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszych chórzystów serdecznie zapraszamy także na próbę.
4.Spotkanie wspólnoty „Strażników Kościoła” odbędzie się po świętach.
5.We wtorek 23 marca zapraszamy na nowennę ku czci błogosławionych Męczenników z Pratulina. Rozpoczęcie o 16.30 w Bazylice.
6.Do czwartku trwa konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Szczegóły m.in. na stronie internetowej parafii i sanktuarium.
7.W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu zapraszamy na Msze święte na godzinę 8.00, 12.00 i 17.00.
8.W piątek od godziny 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja do godziny 16.15. Po zakończeniu adoracji nabożeństwo Drogi Krzyżowej, za udział w której można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
9.Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy poświęcenie palm. Suma o godzinie 12.00 zostanie poprzedzona uroczystą procesją upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Spotykamy się przy kaplicy św. Wawrzyńca o godzinie 11.30.
10.W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz Wielkanocny. Na placu przed Bazyliką będą stoiska, na których będzie można nabyć wypieki klasztorne oraz ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników warsztatów zajęciowych „Klubu Seniora” w GCKiT w Kodniu.
11.Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki z planem Triduum Paschalnego, Świąt Wielkanocnych i Oktawy Wielkanocnej. Prosimy zabrać je ze sobą do domów, by zapoznać się szczególnie z planem Wielkiego Piątku, który w tym roku będziemy przeżywać wraz z ks. biskupem Grzegorzem Suchodolskim.
12.W prezbiterium znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną. Składane do niej ofiary będą przeznaczone na potrzebujących i biednych.
13.Także w prezbiterium jest kosz, do którego można przynosić artykuły pierwszej potrzeby: spożywcze oraz środki czystości. Dary dla biednych przynosimy do Niedzieli Palmowej włącznie. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kodniu przekażemy je przed Świętami Wielkanocnymi potrzebującym naszej parafii.
14.Na furcie klasztornej można nabyć Baranki Wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł oraz ręcznie zdobione Paschaliki w cenie 20.00 zł rozprowadzane przez Caritas diecezji siedleckiej. Do nabycia są także wypieki świąteczne przygotowane przez Siostry Sercanki – dochód z ich sprzedaży przeznaczony na cele inwestycyjne w naszej Bazylice.
15.Na furcie klasztornej można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu uczynili to: Janina Parzyszek, Eugenia Wardzyńska, Eugenia i Kazimierz Witkowicz, Agnieszka Szubertowska, Irena Oleksik; Pracownicy Urzędu Gminy – 200.00; Kółko Różańcowe nr 4 – 150.00; Pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu – 440.00. Serdeczne Bóg zapłać.
16.Dziękujemy za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma oraz za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Adela Kazanowska, Eugenia Wardzyńska, Paweł Pietrusik, Zbigniew Głowacki, Jan Marecki.
17.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł oraz najnowszy numer Misyjnych Dróg w cenie 5 zł.
18.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
19.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
20.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
21.Wczoraj pożegnaliśmy śp. Tomasza Pietrusika l. 73; powierzmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
22.Wszystkim życzymy dobrej i przepełnionej radością niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.