1.Przeżywamy 4 niedzielę Wielkiego Postu – Laetare.
2.Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym na godzinę 16.15, za udział w którym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3.Próba Chóru Parafialnego jutro w poniedziałek o godzinie 16.30 w Domu Kultury. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszych chórzystów serdecznie zapraszamy także na próbę.
4.Odwiedziny chorych w parafii – w czwartek 18 marca od godziny 8.30.
5.W piątek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to zarazem święto patronalne Braci Zakonnych. W naszej wspólnocie mamy trzech Braci: Adama Makarewicza , Andrzeja Błażejewskiego i Mariusza Wojdowskiego. Zapraszamy w piątek na Mszę świętą w intencji naszych Braci na godzinę 17.00.
6.W piątek od godziny 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja do godziny 16.15. Po zakończeniu adoracji nabożeństwo Drogi Krzyżowej, za udział w której można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami..
7.W sobotę 20 marca zapraszamy na modlitewne czuwanie „Wieczór z Maryją”. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 w Bazylice. Szczególnie zapraszamy tych, którzy przyjęli szkaplerz Matki Bożej Kodeńskiej.
8.Za tydzień w niedzielę Msza święta o godzinie 10.00 z naszej parafii i sanktuarium transmitowana będzie na antenie Katolickiego Radia Podlasie.
9.Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki z planem Triduum Paschalnego, Świąt Wielkanocnych i Oktawy Wielkanocnej. Prosimy zabrać je ze sobą do domów, by zapoznać się szczególnie z planem Wielkiego Piątku, który w tym roku będziemy przeżywać wraz z ks. biskupem Grzegorzem Suchodolskim.
10.Jako parafia i sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej wraz z pracownikami Świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu, Towarzystwem Przyjaciół Kodnia i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Szczegóły konkursu na stronach internetowych organizatorów. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Wójta i Rady Gminy Kodeń. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie przedszkolaków, dzieci i młodzież naszej szkoły oraz stowarzyszenia i organizacje działające na terenie parafii i Gminy Kodeń. Dla zwycięzców przewidziane nagrody!!!
11.W prezbiterium znajduje się skarbona na jałmużnę wielkopostną. Składane do niej ofiary będą przeznaczone na potrzebujących i biednych.
12.Także w prezbiterium jest kosz, do którego można przynosić artykuły pierwszej potrzeby: spożywcze oraz środki czystości. Dary dla biednych przynosimy do Niedzieli Palmowej włącznie. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kodniu przekażemy je przed Świętami Wielkanocnymi potrzebującym naszej parafii. Natomiast skarbonki Miłosierdzia przynosimy w Niedzielę Miłosierdzia.
13.Na furcie klasztornej można nabyć Baranki Wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł oraz ręcznie zdobione Paschaliki w cenie 20.00 zł rozprowadzane przez Caritas diecezji siedleckiej.
14.Na furcie klasztornej można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu uczynili to: Koło Różańcowe nr 9 – 200.00 zł; Koło Różańcowe nr 11 – 200.00, Koło Różańcowe nr 2 – 190.00, Pracownicy sanktuarium i klasztoru – 260.00; Pani Jadwiga Wysocka oraz Państwo Maria i Feliks Onyszczuk. Serdeczne Bóg zapłać.
15.Dziękujemy za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma oraz za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Jadwiga i Paweł Lichaczewscy, Jadwiga i Piotr Wysoccy, Kazimiera Tereszkiewicz, Maria i Feliks Onyszczuk, Aldona Sowa.
16.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł oraz najnowszy numer Misyjnych Dróg w cenie 5 zł.
17.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
18.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
19.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
20.Wszystkim życzymy dobrej i przepełnionej radością niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.