W minioną niedzielę, 31 stycznia gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej i sanktuarium ks. Pawła Brońskiego z Katolickiego Radia Podlasie. Obecność przedstawiciela radia w Kodniu była okazją do wyrażenia naszej wdzięczności za obecność tej katolickiej rozgłośni radiowej na terenie naszej diecezji siedleckiej. Wielu bowiem chorych, cierpiących, samotnych dzięki transmisji Mszy świętej na antenie Katolickiego Radia Podlasie ma okazję każdego dnia uczestniczyć w Eucharystii, w modlitwie i formować się duchowo.

Ks. Paweł na wszystkich Mszach świętych głosił homilię, w której nawiązując do niedzielnej Liturgii Słowa, mówiącej m.in. o posłaniu prorockim, wskazał, że we współczesnym świecie także media katolickie stają się przestrzenią, w której rozbrzmiewa głos Boga, Jego Słowo. Są one alternatywą dla mediów komercyjnych. W ten sposób stają się prorockim głosem, przypominającym o Bogu, Przykazaniach i Ewangelii. W swoim słowie dziękował także wspólnocie parafialnej w Kodniu za to, że od 15 lat na terenie parafii działa Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, które powstało 15 lutego 2006 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza o. Stanisława Wodza OMI oraz za dary serca składane na tacę wspierające działalność radia.

Po Mszy świętej o godz. 12.00 w klasztorze miało miejsce spotkanie ks. Pawła z przedstawicielami Koła. Na spotkaniu członkowie dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami a prezes Koła p. Alina Hordyjewicz przybliżyła historię Koła, działalność oraz była możliwość obejrzenia kroniki Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w Kodniu.