1.Przeżywamy 4 niedzielę zwykłą w ciągu roku. W parafii przeżywamy „Dzień z Katolickim Radiem Podlasie”. Witamy w naszej wspólnocie ks. Pawła Brońskiego. Dziękujemy za posługę Słowa. Parafianom i Gościom dziękujemy za dary serca złożone dziś na tacę, która w całości przeznaczona jest na potrzeby Radia. Po Mszy świętej o godz. 12.00 w klasztorze spotkanie Przyjaciół Radia.
2.Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy żłóbku w Bazylice.
3.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
4.Zapraszamy od poniedziałku do soboty na godzinę 18.00 rodziny naszej parafii – wg grafiku na Mszę świętą tzw. kolędową. Prosimy przynieść ze sobą wodę, która zostanie pobłogosławiona, a którą głowa rodziny poświęci mieszkanie; również każda rodzina na zakończenie Mszy otrzyma pamiątkowy folder oraz obrazek z modlitwą do św. Rocha i św. Józefa. Jeśli idzie o Mszę sobotnią o godz. 18.00 – będzie ona sprawowana w kaplicy klasztornej.
5.We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu zapraszamy na Msze święte na godzinę 8.00; 12.00 i 17.00. Taca z tego dnia przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji siedleckiej. Na każdej Mszy błogosławieństwo świec. Na Mszy świętej o godzinie 12.00 wraz z Siostrami Sercankami i Karmelitankami będziemy dziękować za dar naszych wspólnot zakonnych; ponowimy nasze zobowiązania wynikające z życia konsekrowanego.
6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godziny 8.30; od 12.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice – prosimy o animowanie tej adoracji; o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Ojca z klasztoru; od 16.30 – spowiedź pierwszopiątkowa – szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież; następnie Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej.
7.W sobotę zapraszamy na Mszę świętą ku czci Niepokalanego Serca Maryi na godzinę 17.00 a po niej na nabożeństwo wynagradzające. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii i sanktuarium.
8.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godzinie 8.00 a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
9.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycia tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł.
10.Na furcie klasztornej można zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach.
11.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
12.Odpowiadając na apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy pragniemy by w naszej parafii zawiązała się wspólnota Bractwo „Strażnicy Kościoła”. Zachęcamy zatem mężczyzn do zapisywania się. Członkiem Bractwa może zostać każdy ochrzczony pełnoletni mężczyzna katolik, który pragnie się formować w duchu Ewangelii i nauki Kościoła. Zapisy do bractwa na furcie klasztornej.
13.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym tygodniu uczynili to: Lucyna i Marek Babkiewicz; Elżbieta i Karol Pawelec. Bóg zapłać!!!
14.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, urodziny, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
15.Błogosławieństwo Boże niech towarzyszy naszemu niedzielnemu świętowaniu i niech przepełnia nas darem pokoju, radości i jedności.