W najbliższą niedzielę 31 stycznia w parafii św. Anny  i sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej – Matki Jedności będziemy gościć ks. Pawła Brońskiego z Katolickiego Radia Podlasie. Na każdej Mszy świętej będzie głosił Słowo Boże. Dla naszej wspólnoty parafialnej będzie to okazja by wyrazić wdzięczność pracownikom tej katolickiej rozgłośni diecezji siedleckiej – bowiem każdego miesiąca z Bazyliki Mniejszej w Kodniu transmitowana jest na antenie Radia Podlasie Msza święta o godz. 10.00 (3 niedziela miesiąca) a w 3 sobotę miesiąca modlitwa różańcowa (czuwanie modlitewne Wieczór z Maryją godz. 20.30). Również nasze uroczystości odpustowe przeżywane w sanktuarium 2 lipca i 15 sierpnia są transmitowane na antenie radia – dzięki temu mogą łączyć się duchowo z sanktuarium kodeńskim chorzy, cierpiący, pozostający w szpitalach, hospicjach czy domach opieki społecznej.

 

Pragniemy nie tylko modlitwą i duchowo wspierać działalność radia ale także materialnie – taca z niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Radia Podlasie.

Przy naszej parafii i sanktuarium kodeńskim od 2006 roku  działa grupa Przyjaciół Radia. Stąd w najbliższą niedzielę 31 stycznia – członków tej grupy zapraszamy na spotkanie z ks. Pawłem do klasztoru po Mszy świętej o godzinie 12.00.