1.Przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Jednak tradycyjnie do 2 lutego będziemy śpiewać kolędy.
2.Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy żłóbku w Bazylice. Jeszcze raz pragniemy podziękować tym, którzy przyczynili się do powstania żywej szopki, którą do 6 stycznia odwiedzało wielu parafian i bardzo wielu pielgrzymów z całej okolicy. Dziękujemy panom Jackowi Magierowi, Stanisławowi Kałużyńskiemu i Ryszardowi Zań; Dominikowi Nazarukowi; Romanowi Zabłotnemu; Jackowi i Mateuszowi Skrzypczakom; Adamowi Jaroszukowi.
3.Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa maseczką; pamiętajmy także o dezynfekcji rąk.
4.W czwartek rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem bł. Wincentego Lewoniuka
i Towarzyszy, męczenników z Pratulina. Będziemy modlić się wspólnie o godzinie 16.30 – pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
5.W związku z trwającą pandemią COVID 19 w tym roku tradycyjne odwiedziny duszpasterskie w domach parafian nie odbędą się. Aby jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniu wspólnego spotkania i modlitwy w intencji rodzin naszej parafii od 18 stycznia zapraszamy na Mszę świętą na godzinę 18.00; szczegółowy plan z podziałem ulic wypisany jest na kartkach, które są rozłożone na bocznych ołtarzach w Bazylice; prosimy, aby z rodziny był przedstawiciel; każda rodzina na zakończenie Mszy otrzyma pamiątkowy folder oraz obrazki z modlitwą do św. Józefa i św. Rocha.
6.W tym miesiącu modlitewne spotkanie „Wieczór z Maryją” w związku z trwającą kwarantanną narodową odbędzie się w 4 sobotę tj. 23 stycznia.
7.Przed Bazyliką u ministrantów do nabycie tygodnik „Echo Katolickie” w cenie 2,5 zł oraz najnowszy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” w cenie 5 zł.
8.Na furcie klasztornej można zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach.
9.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Odczytujemy je podczas Mszy świętych polecając Wasze prośby Panu Bogu.
10.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę. W minionym czasie uczynili to: Katarzyna Osypiuk; Alicja i Marian Falkiewicz; Mirosława i Józef Pańkowscy; Agnieszka i Adam Filipek; Wanda Kaznowska.
11.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny (16 stycznia w sobotę o. Włodzimierz Jamrocha OMI), rocznice urodzin, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności. Pamiętajmy również o chorych, cierpiących, osobach samotnych a także o służbie zdrowia i zaangażowanych w walce z pandemią.
12.Wczoraj w sobotę, pożegnaliśmy śp. Józefa Pańkowskiego l. 67; powierzmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
13.Błogosławieństwo Boże niech towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością przez wszystkie dni Nowego Roku i całe nasze życie.