1.Przeżywamy dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
2.Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Wszystkim zaangażowanym w powstanie szopki w Bazylice i żywej szopki; Scholi Parafialnej, Chórowi Parafialnemu i Muzykom z parafii za uświetnienie Mszy Pasterskich.
3.Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy żłóbku w Bazylice oraz w żywej szopce.
4.W czwartek 31 grudnia, zakończenie roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę świętą na godzinę 17.00 a po niej na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
5.W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte o godzinie 8.00; 10.00; 12.00 i 17.00. Nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy zatem do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszami szczególnie dzieci i młodzież. Po Mszy świętej o godzinie 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 17.00. Prosimy o animowanie modlitwy w intencji diecezji, naszej parafii, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nie będzie adoracji nocnej.
6.W sobotę zapraszamy na nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca. Rozpoczęcie o godzinie 16.15.
7.W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
8.Na furcie klasztornej można zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach.
9.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
10.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę na furcie klasztornej i te wpłacone na konto parafii.
11.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny, rocznice urodzin, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki świętych Patronów.
12.We wtorek pożegnaliśmy śp. Józefa Fisiuka l. 94; powierzmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
13.Niech błogosławieństwo Boże towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością.