1.„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich nam Parafian i Pielgrzymów będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność. Życzenia dla mieszkańców Gminy Kodeń i Pielgrzymów przesyła także wójt Gminy pan Jerzy Troć oraz Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Radecka: Z okazji nadchodzących Świąt Bożego narodzenia i Nowego 2021 Roku składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery tych dni i ciepła w gronie najbliższych. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia, poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Wam przez cały Nowy Rok.
2.Mszą Świętą o północy rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 10 stycznia. W dzień Narodzenia Pańskiego oraz jutro w drugi dzień świąt Msze święte będą celebrowane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Jutro ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościołów w diecezji siedleckiej. Także jutro błogosławieństwo owsa na sposób indywidualny.
3.Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i wystroju naszej Bazyliki na Święta. Siostrze Jadwidze, zakrystiance. Pani Krystynie Pawelec, Scholi Parafialnej, Chórowi Parafialnemu, Muzykom z parafii oraz pani organistce Karolinie za uświetnienie Mszy Pasterskich. Panu Piotrowi Skolimowskiemu, dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Kodniu i jego współpracownikom za pomoc w budowie tegorocznej szopki bożonarodzeniowej w Bazylice. Panom: Jackowi Skrzypczakowi, Adamowi Jaroszukowi,, Mateuszowi Skrzypczakowi, Romanowi Zabłotnemu za przygotowanie i wybudowanie żywej szopki. Panu Dominikowi Nazarukowi także dziękujemy za pomoc w powstaniu szopki przy naszej Bazylice. Gorące podziękowania dla pana Jacka Magiera z Dobromyśla za transport zwierząt do szopki i opiekę nad nimi. Dziękujemy także naszym parafianom, którzy wypożyczyli zwierzęta do szopki panu Stanisławowi Kałużyńskiemu a panu Ryszardowi Zaniowi nie tylko za zwierzęta ale i za podarowanie do Bazyliki choinek. Ojcom za posługę słowa i posługę w konfesjonale. Braciom zakonnym za cichą i pokorną pomoc.
4.Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary!
5.Zapraszamy także do odwiedzenia sanktuarium w godzinach popołudniowych. Wybierzmy się na świąteczny, rodzinny spacer…
6.Na furcie klasztornej można zamawiać intencje mszalne w naszych różnych potrzebach.
7.Parafian i pielgrzymów, zachęcamy do wypisywania na kartkach intencji, próśb, podziękowań do Matki Bożej Kodeńskiej. Pozostawione w sanktuarium są odczytywane i omadlane podczas Mszy świętych oraz przez naszą wspólnotę zakonną.
8.Bóg zapłać za każdy dar serca złożony na sanktuarium oraz na odbudowę Domu Pielgrzyma. Dziękujemy także za ofiary złożone na Bazylikę na furcie klasztornej i na konto parafii.
9.Wszystkim obchodzącym w tych dniach imieniny (Szczepan, Jan), rocznice urodzin, rocznice przyjęcia sakramentów świętych życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki świętych Patronów. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością.
10.We wtorek pożegnaliśmy śp. Józefa Fisiuka l. 94; powierzmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…