Dnia 20 września 2020r., w 100. rocznicę Cudu nad Wisłą, przy Bazylice mniejszej w Kodniu został rozegrany IX Turniej Tenisa Młodzieży o Puchar Piotra Szyszkowskiego. Do sportowej rywalizacji na pięknie położonym korcie wśród nadbużańskiej przyrody przystąpiło 7 zawodników, którzy rozgrywali mecze do zwycięskiego seta w systemie pucharowym. Na uwagę zasługuje fakt udziału 2 młodzieńców z Kodnia: Błażeja Sosnowskiego i Łukasza Mareckiego, którzy dzielnie stawiali tenisowy opór młodzieży z Terespola i Siedlec.

Piotr Szyszkowski jako inicjator turnieju wygłosił mowę na rozpoczęcie IX edycji i poprosił o modlitwę i błogosławieństwo o. Daniela Szewca OMI, pracującego na co dzień w Australii. Słoneczna pogoda sprzyjała do odwiedzin wielu rodzin z Kodnia, Małaszewicz, a także z Terespola.

W rywalizacji półfinałowej Paweł Szyszkowski pokonał Piotra Budzynia 6:2, a Krzysztof Czerko zwyciężył Błażeja Sosnowskiego 6:3. W meczu o 3. miejsce Błażej Sosnowski wygrał z Piotrem Budzyniem 6:2, a w meczu finałowym, który obiektywnie i rzetelnie prowadził Filip Zajko, spotkał się ubiegłoroczny tryumfator Paweł Szyszkowski z Krzysztofem Czerko (obydwaj są studentami III roku Politechniki Warszawskiej). Pojedynek obfitował w finezyjne zagrania techniczne i taktyczne. Zwycięzcą IX Turnieju Tenisa Młodzieży został Paweł Szyszkowski, który pokonał Krzysztofa Czerko 6:3.

Piotr Szyszkowski wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe dyplomy i upominki tenisowe, a trzem pierwszym puchary.

Dziękujemy organizatorowi i zapraszamy za rok.