Dziś do naszego sanktuarium pielgrzymowali członkowie Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów „Złota Róża”. Tegorocznej pielgrzymce do Kodnia towarzyszyło hasło: „Eucharystia źródłem życia”.
Modlitewne spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa. Następnie o 12.30 w bazylice kodeńskiej przed wizerunkiem Matki Jedności była celebrowana Msza święta. Przewodniczył jej biskup Kazimierz Gurda, ordynariusz diecezji siedleckiej. Koncelebrowali kapłani diecezjalni na czele z ks. dr. Grzegorzem Kocem – opiekunem Apostolatu w diecezji siedleckiej. Naszą wspólnotę zakonną reprezentowali o. Krzysztof Borodziej OMI, superior oraz o. Dariusz Malajka OMI, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium.
Po zakończeniu Mszy świętej zostały przekazane uczestnikom bieżące informacje o działalności Apostolatu. Następnie o godzinie 15.00 w kościele Ducha Świętego rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Odmówiono wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kolejnym punktem była konferencja i wspólna Droga Krzyżowa.
W programie pielgrzymki był także czas na agapę, świadectwa a ostatnim punktem tegorocznej pielgrzymki Apostolatu „Złota Róża” była Apel Maryjny, po którym odbył się krąg przyjaźni.
Pierwsza wspólnota Apostolatu „Złota Róża” – Modlitwy i Postu za Kapłanów powstała 1 marca 2007 roku przy Parafii Bożego Ciała w Siedlcach. Myślą przewodnią tworzącego się wówczas Dzieła były słowa „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” /J2,5/. Dziś Apostolat „Złota Róża” działa już nie tylko na terenie diecezji siedleckiej lecz i w innych. W sumie pielgrzymowało dziś do sanktuarium kodeńskiego blisko pół tysiąca członków „Złotej Róży”.