OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.02.2020

– Transmisja Mszy św. transmitowana w Katolickim Radio Podlasie z naszego sanktuarium o godz. 10.00.

– Spotkanie z Rodzicami Dzieci  i młodzieży klas I, IV, VII i VIII po Mszy św. sprawowanej       o godz. 10.00 w bazylice.

– Orkiestra Dęta  serdecznie zaprasza wszystkie osoby chcące wstąpić w szeregi Orkiestry na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się bezpośrednio po mszy św o godz. 10.00 w salce muzycznej w klasztorze. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami oraz osoby dorosłe. Pamiętajmy, że na naukę gry nigdy nie jest za późno. Nauka gry oraz instrumenty są bezpłatne. Szczegóły na plakatach oraz w internecie. Serdecznie zapraszamy.

– Nieszpory o godz. 16.30.

PONIEDZIAŁEK –  17.02.2020

– Uroczysta Msza św. w intencji Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z racji jego zatwierdzenia o godz. 17.00.

– Próba chóru o godz. 16.00.

ŚRODA– 19.02.2020

  • ” Herbatka dla Seniora” w świetlicy szkolnej o godz. 16.00. Zapraszamy.

CZWARTEK– 20.02.2020

-Nabożeństwo powołaniowe o godz. 16.30.

PIĄTEK – 21.02.2020

– Spotkanie Wspólnoty AA o godz. 18.00.

SOBOTA – 22.02.2020

– Nabożeństwo do MBK o godz. 16.30.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020

Rozpoczęcie się 53. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

– Zbiórka przed bazyliką na pomnik.

– Indywidualne błogosławieństwo po każdej Eucharystii przez kapłanów na dobre przeżycie Wielkiego Postu.

– Dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o godz. 12.00 – Eucharystia

– Nieszpory o godz. 16.30.

INNE: 

– Zapraszamy na RODZINNE WAKACJE Z BOGIEM. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy u o. Wikariusza.

– Zapraszamy na pielgrzymkę do Libanu. Zapisy u o. Proboszcza.

– Spotkania dla dzieci i młodzieży oraz grupy teatralnej według grafiku.

– Organizujemy biblioteczkę chrześcijańską dla ZK w Zabłociu, gdzie o. Proboszcz jest kapelanem. Książki o takiej tematyce, można przynosić na furtę klasztorną lub do kancelarii.

– Dziękujemy za ofiary na bazylikę: p. Teresie Borkowskiej oraz p. Aldonie Starzyńskiej.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach w klasztorze prowadzonych przez naszych ojców. Szczegóły w internecie i na wielkim banerze przed bazyliką.

 

Odszedł do wieczności śp. Adam Karpowicz. Wieczny odpoczynek…..

 

 

Inicjatywy Parafialne:

 „ Miłosierna Dłoń”.  Ktokolwiek potrzebuje jakiejkolwiek pomocy (zakupy, wrzucenie węgla, porąbanie drewna, umycie okien.) prosimy zgłaszać się do o. Proboszcza.

 

 

W tym tygodniu:

22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

 

Pamiętamy o wszystkich chorych przebywających w szpitalach i domach.

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.