„FILM CREW”

Taki napis na T- shirtach i polarach ekipy filmowej zwiastował kontynuację prac nad filmem „Błogosławiona wina”. W dniach 25 – 26 lipca br. w Kodniu gościliśmy dwanaścioro filmowców, którzy rejestrowali materiał do filmu, nad którym prace dobiegają finału. Wśród nich był: Przemysław Hauser – producent, Przemysław Reichel – reżyser oraz inżynierowie obrazu, światła, dźwięku, scenograf i pani charakteryzator. Główne miejsca pracy operatorów to bazylika, kościół zamkowy Sapiehów na kalwarii oraz kodeńskie plenery.

Dużą część pracy pochłonęło nagrywanie narracji, którą w filmie prowadzą redaktor Marek Zając, znany z m. in. programu „Między niebem a ziemią” oraz o. Mirosław Skrzydło OMI.

Prace na planie zdjęciowym rozpoczynały się o godz. 4 nad ranem, a kończyły około godz. 20:00. Okazuje się, że to nie wszystko. Jeszcze we wrześniu ekipa przyjedzie na jeden dzień „kręcenia” pozostałych zdjęć, przewidzianych w scenariuszu.

Zainteresowanie medialne filmem okazało się tak duże, że doszło do humorystycznej sytuacji nagrywania, fotografowania, gromadzenia informacji i filmowania prac nad filmem. „Młyn” się zrobił wielki J zwłaszcza, że zwyczajnie – z małymi tylko ograniczeniami – obsługiwaliśmy przybywające do sanktuarium grupy pielgrzymkowe, ale radzi byliśmy znosić te trudności, ku większej sławie Naszej Kochanej Madonny.

WIĘCEJ  INFORMACJI  W  ELEKTRONICZNYM  BIULETYNIE  SANKTUARIUM  KODEŃSKIEGO