25 lipca gościem Sanktuarium był nowo wyświęcony biskup O Marek Ochlak OMI. Zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia.
Ojciec Marek sprawował Mszę Świętą o godzinie 18.00.
17 kwietnia 2025 papież Franciszek mianował go biskupem diecezjalnym Fenoarivo Atsinanana. Święcenia biskupie otrzymał 6 lipca 2025 w oblackim kościele św. Józefa w Gdańsku. Głównym konsekratorem był arcybiskup Tomasz Grysa, nuncjusz apostolski na Madagaskarze, Seszelach, Mauritiusie i delegat apostolski na Komorach, a współkonsekratorami byli- Tadeusz Wojda, arcybiskup metropolita gdański, i Marie Fabien Raharilamboniaina, biskup diecezjalny Morondavy. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „Adveniat Regnum Tuum” (Przyjdź Królestwo Twoje). Ingres do katedry św. Maurycego w Fenoarivo Atsinanana ma odbyć 10 sierpnia 2025.





