1. Dzisiaj I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 8.00, po Sumie wystawienie NS, odmówienie litanii do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.
 2. Nieszpory niedzielne o 16.30 w bazylice.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w ciągu oktawy w łączności z procesją eucharystyczną.
 4. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą odbywały się w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Msze św. wieczorne w Oktawie połączone są z nieszporami.
 5. Próba chóru we wtorek o 16.30 w klasztorze.
 6. W czwartek w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00 modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja po wieczornej mszy św. odbędzie się wokół Rynku, zapraszamy sztandary, panów niosących baldachim, dziewczynki sypiące kwiatki. Prosimy poszczególnych parafian o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – mieszkańcy Dobromyśla i Olszanek.

II ołtarz – mieszkańcy Okczyna i Łęgów Okczyńskich.

III ołtarz – mieszkańcy Elżbiecina i Kątów.

IV ołtarz – mieszkańcy Polemców i Szostaków.

Po zakończeniu procesji poświęcenie wianków.

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem uroczysta Msza święta o godz. 18.00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej procesja wokół bazyliki. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00.
 2. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, święto patronalne naszych sióstr Sercanek, dziękujemy za ich posługę i pamiętamy w naszych modlitwach.
 3. Odwiedziny chorych będą w  piątek i sobotę od godz. 8.30.
 4. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 5. Nasz biskup Kazimierz Gurda zaprasza 7 czerwca do Miętnego na obchody 40 rocznicy obrony krzyża. Szczegóły na stronie diecezji siedleckiej.
 6. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium w tym tygodniu uczyniła to
  Henryka Pomorska z Kodnia. Serdeczne Bóg zapłać.