Od poniedziałku do czwartku (8 – 11 kwietnia), w Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu, odbędą się Ogólnopolskie Rekolekcje Duszpasterzy Osób Niewidomych i Niedowidzących. Inicjatywę koordynuje Krajowy Duszpasterz tego Środowiska, Ks. Prof. Andrzej Gałka z Warszawy, a Prowadzącym duchowe ćwiczenia będzie Ks. Wojciech Bazan, Proboszcz Parafii Komarno i Prefekt Zespołu Szkół Katolickich w Białej Podlaskiej. W ramach Rekolekcji, Uczestnicy będą modlić się za tych, którym posługują i za całe Środowisko, będą koncelebrować Msze Święte i uczestniczyć w adoracjach Najświętszego Sakramentu, wysłuchają sześciu konferencji Rekolekcjonisty; we wtorek odwiedzą Parafię Neounicką w Kostomłotach i Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie, zaś w środę udadzą się do Ośrodku Pomocy Społecznej dla Niewidomych w Żułowie. Na miejscu zaś – zapoznają się z historią i duchowością Sanktuarium Kodeńskiego.
Rekolekcje zakończą się w czwartek – uroczystą Mszą Świętą o godz. 12:00, sprawowaną w Bazylice Kodeńskiej, oraz obiadem.
Ufamy, że jak każdego roku, także i te Rekolekcje przyczynią się do integracji naszej kapłańskiej Wspólnoty Duszpasterzy Osób Niewidomych i Niedowidzących i dadzą impuls do dalszej, jeszcze bardziej ofiarnej posługi.