1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
 2. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 16.15 oraz w poniedziałek i wtorek o 17.15. Dzieci, które uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych prosimy o podpisanie plansz z obrazkami i przyniesienie ich do niedzieli 5 listopada do zakrystii. Nagrodzenie najbardziej wytrwałych będzie w niedzielę 19 listopada na mszy o godz. 10.00.
 3. W związku ze zmianą czasu na zimowy. Msze św. w Bazylice w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00 w Bazylice, nie będzie Mszy św. na Kalwarii. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w Bazylice i godzinna możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spowiedź Św. przed każdą Mszą św. i dodatkowo od 15.00 do 16.00. Nie ma także wieczornego Apelu o 21.00.
 4. We wtorek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na czuwanie przy relikwiach świętych, którzy znajdują się w naszej Bazylice. Wieczór modlitewny poprowadzi nasza Schola wraz z o. Krzysztofem.
 5. W środę 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 w Bazylice, 11.30 na cmentarzu wraz z procesją i modlitwami za zmarłych (zapraszamy na tą msze radę parafialną i prosimy o pomoc w zbieraniu tacy), o 17.00 w Bazylice. O godz. 18.15 zapraszamy na Apel przy kaplicy Św. Wawrzyńca. Od godz. 8.00 przy kaplicy św. Wawrzyńca przy stoliku można składać wypominki. W tym dniu każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia we mszy św.
 6. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 w Bazylice, o godz. 10.00 na cmentarzu w kaplicy św. Wawrzyńca. Apel przy Mogile Powstańców Styczniowych na Średnim Cmentarzu o godz. 19.15. Różaniec z wypominkami od 03 listopada o godz. 17.15.
 7. Zachęcamy do zyskania odpustu za zmarłych. W dniach 1 listopada (od południa) i 2 listopada, wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplice mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do komunii św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada, wierni, którzy pod warunkami jak wyżej pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych choćby tylko myślą, zyskają odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych.
 8. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie lub w kancelarii. Karteczki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych od 15.00 do 18.00. Rozpoczęcie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 10. W I Piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00. Nabożeństwo do NSPJ po wieczornej Eucharystii.
 11. W piątek swoje imieniny obchodzi Br. Hubert Wichłacz OMI, Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 12. W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00, po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót.
 13. Odwiedziny chorych przez kapłana w piątek w Kodniu, w sobotę na wioskach od godz. 8.00. Następne odwiedziny będą dopiero przed świętami 15 i 16 grudnia.
 14. Za tydzień I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 15. Za tydzień kazania wygłosi o. Tomasz Maniura OMI,a przed kościołem będzie rozprowadzać tegoroczne książki z kolejnej wyprawy rowerowej.
 16. Za tydzień na mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych.
 17. Spotkanie Strażników Kościoła odbędzie się 9 listopada po mszy św. wieczornej w salce.
 18. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu w środę Uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w sobotę Św. Karola Boromeusza.
 19. Parafianom i wszystkim odwiedzającym nasze cmentarze przypominamy o segregacji odpadów, na śmieci bio jest przygotowane miejsce na nowym cmentarzu.
 20. W dniach 04-05.11.2023 odbędzie się kolejna 40. pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę pod hasłem „Mocni świadectwem wiary”. Zapisy i informacje u p. Dominika Nazaruka. Plakat jest wywieszony w gablotce.
 21. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium p. Franciszce Tykałowicz z Dokudowa,
  Małgorzacie i Bogdanowi Mikołajuk z ulicy Narutowicza.
 22. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Mirosława Pomorskiego z Koloni Zabłocie, pogrzeb w poniedziałek, wyprowadzenie z domu pogrzebowego HERMES o godz. 8.30, następnie msza św. w bazylice, śp. Teresę Jędrzejewicz z ulicy Zastodolnej, pogrzeb w poniedziałek, wyprowadzenie z  domu pogrzebowego HERMES o godz. 11.30, następnie msza św. w bazylice i śp. Zofię Sacharczuk z Kodnia 83, pogrzeb we wtorek, wyprowadzenie z  domu pogrzebowego HERMES o godz. 12.30, następnie msza św. w bazylice. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 23. Witamy pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.