1. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15.
 2. Dzisiaj obchodzimy w kościele Niedzielę misyjną, pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i misjonarkach, taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje. Spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich po mszy św. o 12.00 w klasztorze.
 3. Dzisiaj także kolejny przegląd poezji i pieśni religijnej ku czci Św. Jana Pawła II, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00, później złożenie kwiatów pod pomnikiem Św. Jana Pawła II, a następnie występy zespołów w Gminnym Centrum Kultury.
 4. Dzisiaj także odbywa się liczenie wiernych.
 5. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie lub w kancelarii. Karteczki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 6. Poświęcenie pomników dziś od godz.14.00.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji.
 8. Za tydzień w kościele będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
 9. Już dziś ogłaszamy, że 01 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 w Bazylice, 11.30 na cmentarzu wraz z procesją i modlitwami za zmarłych, o 17.00 w Bazylice. O godz. 18.15 Apel przy kaplicy Św. Wawrzyńca.
 10. Natomiast we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –Dzień Zaduszny, msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00 w Bazylice, o godz. 10.00 na cmentarzu w kaplicy św. Wawrzyńca. Apel przy Pomniku Powstańców Styczniowych na Średnim Cmentarzu  o godz. 18.15. Różaniec z wypominkami będzie od 03 listopada o godz. 17.15.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium p. Kazimierze i Adamowi Zań z ul. Powstania Styczniowego, Grażynie i Władysławowi z Polemec oraz Stanisławie Hordyjewicz z ul. Sławatyckiej.
 12. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Marię Wawrysiewicz z ulicy Lipowej i śp. Edwarda Kloc z ulicy Sławatyckiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 13. Witamy pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.