1. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15.
 2. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski, przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, a w Domu Pielgrzyma nasza młodzież rozprowadza kremówki papieskie.
 3. Dzisiaj także przypada dzień dziecka utraconego, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich rodzinach dotkniętych stratą swojego dziecka, zapraszamy do kapliczki na Placu Rajskim, aby tam pomodlić się w intencji rodzin opłakujących swoje utracone dzieci.
 4. Próba chóru w poniedziałek o godz. 16.30 w klasztorze.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dorosłych Lektorów w klasztorze.
 6. W piątek zapraszamy na czuwanie młodzieży diecezji siedleckiej. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w bazylice. Serdecznie zapraszamy na to czuwanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 7. W sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie „Wieczór z Maryją”. Rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją o Matce Bożej, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 20.30 różaniec z Katolickim Radiem Podlasie, Apel Maryjny i Eucharystia.
 8. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę misyjną, taca przeznaczona jest na misje. Po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich w klasztorze.
 9. Za tydzień również odbędą się XVIII Powiatowe Kodeńskie Spotkania z Poezją i Pieśnią Maryjną poświęcone pamięci św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpocznie się mszą św. w naszej bazylice o godz. 12.00.
 10. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych.
 11. Wypominki roczne i jednorazowe można składać na furcie lub w kancelarii. Karteczki wyłożone są na bocznych ołtarzach.
 12. Poświęcenie pomników dziś i za tydzień od godz.14.00.
 13. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w środę Święto św. Łukasza, Ewangelisty, w piątek św. Jana Kantego, kapłana,
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium p. Teresie i Michałowi Wieteska z Gortatowic, Stanisławie Potajczuk z ul. Terespolskiej i Barbarze Hałaszko z ul. Sławatyckiej.
 15. Witamy pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.