1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 10.00 na Kalwarii poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo Eucharystyczne.
 2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15. Rozpiska grup prowadzących modlitwę różańcową jest dostępna w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium.
 3. W środę wspominamy św. Franciszka, patrona ekologów i miłośników przyrody, zapraszamy na Kalwarię szczególnie dzieci na nabożeństwo dziękczynienia za dzieło stworzenia o godz. 16.30 ze swoimi zwierzątkami.
 4. W środę swoje imieniny obchodzi O. Franciszek Chrószcz OMI, Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 5. W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 oraz różaniec w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych o 17.15.
 6. W I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00. Nabożeństwo do NSPJ po wieczornej Eucharystii.
 7. Odwiedziny chorych przez kapłana będą w piątek Kodeń, w sobotę wioski od 8.30.
 8. W sobotę 7.10 chcemy włączyć się w kolejną akcję misji modlitwy granicznej o ochronę wiary Polskiej Ziemi, o miłosierdzie Boże dla Narodu i Ojczyzny oraz o pokój i jedność w narodach Europy i świata. Dlatego w tym dniu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie w kościele Ducha Św. i dwie części różańca, tajemnice radosne i światła.
 9. W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00, po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót.
 10. Poświęcenie pomników będzie 15.10 i 22.10. od godz.14.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym.
 11. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w środę Św. Franciszka z Asyżu, diakona, w czwartek Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w sobotę NMP Różańcowej .
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium p. Irenie Wojewoda z Polemec, p. Krystynie Filipek z ul. Zastodolnej, p. Jadwidze i Marianowi Kuzawskim oraz Walerii Magier z ul. Polnej, Kamili i Damianowi Szkodzińskim z ulicy Zastodolnej.
 13. Odeszli do wieczności śp. Dariusz Ostapczuk z ul. Powstania Styczniowego, termin pogrzebu w trakcie ustalania i śp. Sabina Kuczyńska z ul. Saperskiej, wyprowadzenie z  kaplicy cmentarnej we worek o godz. 8.30 i msza św. o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 14. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.