Przy dźwiękach “Mszy koronacyjnej” Bernarda Steilera, utwory skomponowanego specjalnie dla upamiętnienia koronacji Matki Bożej, wykonanego przez artystów o międzynarodowym doświadczeniu, w ostatnią niedzielę uczciliśmy 300 – lecie koronacji cudownego Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.

O koncercie szeroko informowaliśmy w oblackich i regionalnych mediach społecznościowych. W wydarzeniu uczestniczyło 100 osób przybyłych  z różnych stron kraju. Uczestnicy przez 90 minut mogli delektować się utworem i kunsztem artystów wśród których należy wyróżnić sopranistkę panią Grażynę Zielińską, na co dzień śpiewającą w Austrii.

Zorganizowanie koncertu stało się możliwe poprzez uczestnictwo kodeńskiej Parafii św. Anny w programie „Warto Być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

Szczególne zatem podziękowania należą się Patronowi Wydarzenia – Samorządowi Województwa Lubelskiego, bez którego pomocy nie byłoby możliwe zorganizowanie tej uczty muzycznej. Oprócz publiczności także sami artyści wyrazili swój zachwyt nad walorami naszego regiony, który odwiedzali po raz pierwszy. Zostaliśmy poproszeni przez panią Grażynę o dostarczenie do Austrii folderów w języku niemieckim o tym pięknym miejscu. Bez wątpienia zaowocuje to kolejnymi wizytami gości z Austrii w naszym województwie.