1. Dziś kazania głosi ksiądz dyrektor Marek Bieńkowski z Katolickiego Radia Podlasie i składka jest przeznaczona ten cel.
 2. Dziś o godz. 13.00 zapraszamy do bazyliki na koncert „Mszy koronacyjnej” z okazji 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Kompozytorem tej mszy jest Bernard Stieler. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, programu „Warto być Polakiem”. Celem tego programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych. Plakaty i banery mówiące o tym koncercie są wywieszone w gablotach przed kościołem.
 3. Zapraszamy dziś także członków i sympatyków Środowiska Akademickiego, związanych z jakąkolwiek uczelnią na Kodeński Wieczernik Akademicki. Rozpoczęcie o godz. 10.00, a zakończenie o godz. 21.00. O godz. 18.00 Koncert Maryjny Chóru Schola Cantorum Misericordis Christi z Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Białej Podlaskiej, pod dyrekcją dra Piotra Karwowskiego.
 4. Nieszpory niedzielne w Bazylice o godz. 16.30.
 5. Próba chóru w poniedziałek o godz. 16.30 w klasztorze.
 6. Na furcie klasztornej parafianie mogą zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Od 16.10 taką możliwość będą miały osoby spoza parafii.
 7. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą oo. Władysław Poddębniak OMI, Ekonom Rafał Chilimoniuk OMI i Proboszcz Michał Hadrich OMI. Msza św. w ich intencji będzie w piątek o godz. 18.00
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej październik, nabożeństwa różańcowe w tygodniu o 17.15, w niedzielę o 16.15. Rozpiska grup prowadzących modlitwę różańcową jest dostępna w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne.
 10. W dniu 3.10. od godz. 13.00 w Ośrodku Zdrowia w Kodniu odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz Echo Serca. Badania są odpłatne. Rejestracja wyłącznie telefoniczna.
 11. Dnia 7.10 chcemy włączyć się w kolejną akcję misji modlitwy granicznej o ochronę wiary Polskiej Ziemi, o miłosierdzie Boże dla Narodu i Ojczyzny oraz o pokój i jedność w narodach Europy i świata. Dlatego w tym dniu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie w kościele Ducha Św. i dwie części różańca.
 12. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie NMP Leśniańskiej, w środę Św. Wincentego a Paulo prezbitera, w czwartek Św. Wacława męczennika, w piątek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę Św. Hieronima kapłana i doktora Kościoła.
 13. Poświęcenie pomników będzie 15.10 i 22.10. od godz.14.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie na furcie klasztornej lub w biurze parafialnym.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium p. Mariannie Rafałko z Terespola, p. Teresie i Emilowi Bachanek oraz Stanisławie Harasimiuk z ulicy Zastodolnej.
 15. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.