Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

Dwudziesta Niedziela Zwykła  – Ogłoszenia – 20.08.2023

 

  1. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przygotowania jubileuszowych uroczystości odpustowych ku czci NMP Wniebowziętej i rekoronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej: ministrantom, lektorom, kantorom, organistom; Orkiestrze, Chórowi i Scholi Parafialnej; niosącym obraz MB Kodeńskiej, sztandary i feretrony; druhom strażakom, ofiarodawcom kwiatów, zboża owoców i warzyw, ojcom z naszego klasztoru i ojcom przyjezdnym za posługę w konfesjonale; dziękuję także braciom zakonnym za ich cichą i pokorną posługę; p. Wójtowi i pracownikom Gminy, paniom z Koła Gospodyń, wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego Odpustu niech Pan Bóg błogosławi.
  2. Nieszpory niedzielne w Bazylice o godz. 16.30
  3. W czwartek w Święto Św. Bartłomieja Apostoła w naszej parafii przypada dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W całej diecezji każdego dnia w innej parafii jest odprawiana w tej intencji Msza św., zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17.30 nabożeństwo w intencji powołań, o 18.00 Msza św., a po niej adoracja do Apelu.
  4. Na Kalwarii można od dzisiaj oglądać w plenerze wzdłuż alei za zamkiem wystawę fotograficzną Totus Tuus Maryjo przygotowaną na 100 lecia urodzin Św. Jana Pawła II
  5. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Św. Piusa X papieża, we wtorek NMP Królową, w czwartek Święto Św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, szczególnie na renowację Ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.
  8. Odwołał Bóg z naszej wspólnoty parafialnej śp. Romana Kaznowskiego, pogrzeb się już odbył polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie