Święto Przemienienia Pańskiego  – Ogłoszenia – 06.08.2023

 

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 2. Dzisiaj także po Mszach świętych przed Bazyliką poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych.
 3. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej O. Piotra Radlaka OMI, życzymy mu obfitości Bożych łask w posłudze w naszym Sanktuarium oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej.
 4. Na Kalwarii można od dzisiaj oglądać w plenerze wzdłuż alei za zamkiem wystawę fotograficzną Totus Tuus Maryjo przygotowaną na 100 lecia urodzin Św. Jana Pawła II
 5. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 6. Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja od 15.00 do 16.00 w Bazylice.
 7. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki.
 8. We wtorek ostatni dzień Nowenny przed Uroczystości Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej po Mszy św. wieczornej.
 9. W czwartek Święto Św. Wawrzyńca diakona, Msza św. o godz. 18.00 w kaplicy cmentarnej po niej procesja różańcowa do Bazyliki.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasz odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Plan Mszy św. jest następujący o godz. 8.00, 10.00 w Bazylice – transmitowana przez TVP Lublin, 10.30 w kościele Ducha Świętego, o 11.00 powitanie pielgrzymki kawalerii konnej przed Bazyliką, o 11.30 powitanie Legata papieskiego na uroczystości jubileuszowe kard. Stanisława Dziwisza w Bazylice, o godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Legata papieskiego w Bazylice. O godz. 16.00 poświęcenie pomnika ku czci Powstańców Styczniowych przed Bazyliką, o 17.00 w Bazylice prapremiera Oratorium ku czci Matki Bożej Kodeńskiej w wykonaniu Filharmonii Lubelskiej, o 18.30 Msza św. kościele Ducha Świętego na Kalwarii.
 11. W poniedziałek 14.08. Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem bp Kazimierza Gurdy z udziałem członków Bractw Kurkowych, o 16.00 – Droga Krzyżowa na Kalwarii, o 16.30 I Nieszpory Uroczystości Wniebowzięcia NMP pod przewodnictwem abp Wojciecha Polaka – Prymasa Polski, o 17.30 – procesja maryjna na Kalwarię, o godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp Mieczysława Mokrzyckiego ze Lwowa. O 20.00 różaniec ze światłami na Kalwarii o 21.00 Apel Podlasia, 21.30 – koncert „Siewcy Lednicy”, o północy Pasterka na Kalwarii.
 12. We wtorek 15.08 o godz. 5.30 – Godzinki w Bazylice, o godz. 6.00 i 8.00 Msze św. w Bazylice, o godz. 9.30 – Msza św. misyjna na Kalwarii pod przewodnictwem bp Radosława Zmitrowicza OMI, o 11.30 wyruszy procesja maryjna z Cudownym Obrazem Matki Bożej Kodeńskiej na Kalwarię, o godz. 12.00 suma pontyfikalna pod przewodnictwem Legata papieskiego kard Stanisława Dziwisza wraz z obrzędem poświęcenia kwiatów i ziół. O godz. 16.00 II Nieszpory Uroczystości Wniebowzięcia NMP pod przewodnictwem Legata papieskiego kard Stanisława Dziwisza, po nich pożegnanie Legata, o godz. 17.00 Msza św. w Bazylice, o godz. 21.00 Apel Podlasia w Bazylice, który zakończy nasze uroczystości odpustowe.
 13. Prosimy panów do niesienia obrazu, zapraszamy Chór, Orkiestrę i Scholę parafialną, niosących sztandary i feretrony. Prosimy o przystrojenie swoich domów, wywieszenie flag i posprzątanie nie tylko swoich posesji ale także serc w sakramencie spowiedzi św., aby godnie przyjąć Jezusa do swojego serca w czasie Odpustu.
 14. Prosimy o ofiarowanie owoców, warzyw, kwiatów i zboża do przystrojenia Ołtarza. Wszystkie te dary prosimy przynosić w sobotę bezpośrednio na Ołtarz polowy.
 15. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy we wtorek Św. Dominika prezbitera, w środę. Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy, w czwartek Święto Św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w piątek Św. Klary dziewicy.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, szczególnie na renowację Ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać.
 17. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.