XVII Niedziela Zwykła  – Ogłoszenia – 30.07.2023

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego odpustu parafialnego ku czci św. Anny służbie liturgicznej, chórowi, niosącym sztandary, baldachim.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 3. Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja od 15.00 do 16.00 w Bazylice.
 4. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki.
 5. W poniedziałek próba chóru o godz. 16.30 w klasztorze
 6. W środę w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami, stan łaski uświęcającej i nawiedzenie kościoła.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja NS w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej, nabożeństwo powołaniowe o godz. 17.30, po Mszy św. wieczornej spotkanie Bractwa Strażników Kościoła.
 8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00, nabożeństwo do NSPJ o 17.30.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po wieczornej Eucharystii.
 10. Również w sobotę XXIII edycja Biegu Sapiehów. O godz. 9.00 otwarcie biura zawodów w budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu. 10.00 możliwość wysłuchania historii Sanktuarium w Bazylice, 10.30 Msza św. w intencji uczestników. 12.50 powitanie uczestników na linii startu o godz. 13.00 rozpoczęcie biegu głównego.
 11. Odwiedziny chorych będą w piątek w Kodniu, w sobotę na wioskach od godz. 8.30. Nowych chorych prosimy zgłaszać na furcie klasztornej.
 12. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00, po sumie wystawienie NS i nabożeństwo eucharystyczne.
 13. W przyszłą niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego, po Mszach świętych przed Bazyliką poświęcenie pojazdów mechanicznych.
 14. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Św. Ignacego z Loyoli prezbitera, we wtorek Św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła, w piątek Św. Jana Marii Vianey’a prezbitera.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, szczególnie na renowację Ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.