XVI Niedziela Zwykła  – Ogłoszenia – 23.07.2023

 

 1. Dzisiaj przed kościołem Towarzystwo Przyjaciół Kodnia będzie rozprowadzać cegiełki na budowę pomnika Powstańców Styczniowych.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 3. Od poniedziałku do piątku z racji renowacji Ołtarza Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w kaplicy klasztornej.
 4. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki.
 5. W poniedziałek próba chóru o godz. 16.30 w klasztorze
 6. Nowenna przed Uroczystością Św. Anny – Patronki naszej parafii w łączności z Mszą św. wieczorną do wtorku włącznie.
 7. We wtorek swoje imieniny obchodzą o. Krzysztof Borodziej OMI – superior naszego domu zakonnego i kustosz sanktuarium oraz o. Krzysztof Wolnik OMI nasz wikariusz, Msza św. w ich intencji o godz. 18.00
 8. W środę Uroczystość Św. Anny – patronki naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 18.00 – suma odpustowa, której będzie przewodniczył o. Jarosław Konieczny OMI odpowiedzialny za powołania w naszej Prowincji, po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół Bazyliki, zapraszamy chór parafialny, niosących sztandary, baldachim, dziewczynki sypiące kwiaty.
 9. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dorosłych lektorów w klasztorze.
 10. Odpust parafialny w Tucznej będzie 29.07.2022 w sobotę, suma odpustowa tam o godz. 11.00, chcemy udać się tam z pielgrzymką rowerową, wyjazd spod bazyliki o godz. 8.30
 11. 08.2023 wyrusza 43 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę zapisy na Pielgrzymkę tylko w parafii Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej u ks. Marka Kondeja – 519661249
 12. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Św. Kingi dziewicy, we wtorek Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa, w środę Św. Anny, w sobotę Św. Marty, Marii i Łazarza sobotę Święto Św. Marii Magdaleny.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, szczególnie na renowację Ołtarza p. Edwardowi Jakiel z Gdańska, oraz p. Halinie. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.