Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XV Niedziela Zwykła  – Ogłoszenia – 16.07.2023

 

  1. Dzisiaj kolejny dzień skupienia dla narzeczonych, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30, po Mszy św. spotkanie w klasztorze.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
  3. Od poniedziałku do piątku z racji renowacji Ołtarza Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w kaplicy klasztornej.
  4. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki
  5. W poniedziałek rozpoczniemy również Nowennę przed Uroczystością Św. Anny – Patronki naszej parafii, Nowenna w łączności z Mszą św. wieczorną.
  6. W naszym domu pielgrzyma swoje rekolekcje przeżywa Oaza rodzin, z tej racji w najbliższy czwartek ok. godziny 15.00 przybędzie do naszego Sanktuarium figura Św. Michała Archanioła z groty objawień na Górze Gargano, ok. 15.15, Msza św. parafialna o 18.00, o 19.15 nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów wraz z modlitwą wstawienniczą przed NS. W piątek o 15.00 Msza św. na zakończenie peregrynacji Figury Św. Michała Archanioła.
  7. Za tydzień przed kościołem Towarzystwo Przyjaciół Kodnia będzie rozprowadzać cegiełki na budowę pomnika Powstańców Styczniowych
  8. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy w sobotę Święto Św. Marii Magdaleny.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, szczególnie na renowację Ołtarza p. Krystynie i Stanisławowi Leszek z ul. M. Dąbrowskiej, p. Michalina Szymańska z Katowic. Serdeczne Bóg zapłać.
  10. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.