Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XIV Niedziela Zwykła  – Ogłoszenia – 09.07.2023

 

 1. Dzisiaj kolejny Jarmark Sapieżyński rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 na Kalwarii, później przemarsz na błonia i dalszy ciąg programu.
 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej nowych Ojców, O. Ryszarda Szmydkiego OMI, O. Marka Swata OMI oraz O. Krzysztofa Wolnika OMI, który będzie pełnił posługę wikariusza , wszystkim życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Kodeńskiej w posłudze.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30 w Bazylice
 4. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia odpustu w minioną niedzielę oraz wizytacji kanonicznej, chórowi, orkiestrze, scholi, ministrantom, niosącym sztandary, obraz, wszystkim za wszelkie dobro niech Bóg wynagrodzi swoją opieką.
 5. Od poniedziałku do piątku z racji renowacji Ołtarza Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w kaplicy klasztornej.
 6. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki
 7. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 8. Za tydzień w sobotę kolejny Wieczór z Maryją, rozpoczęcie o godz. 19.00 konferencją, adoracja NS, okazja do spowiedzi św., różaniec transmitowany przez Katolickie Radio Podlasie, Apel oraz Eucharystia.
 9. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy we wtorek Święto Św. Benedykta opata Patrona Europy, w środę Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, w czwartek Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę Św. Bonawenturę biskupa i Doktora kościoła.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, szczególnie na renowację Ołtarza Antonina i Jan Matczukowie z Dołhobrodów. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.