Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności

Bazylika Mniejsza – Parafia pw. św. Anny

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

ul. Rynek 1, 21-509 Kodeń

tel. klasztor (83) 375-41-19; 375-41-20

tel. parafia (83) 375 46 61

www.koden.com.pl;

 

XII Niedziela Zwykła  – Ogłoszenia – 25.06.2023

 

 1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła, dziękujemy O. Adrianowi Kotlarskiemu OMI za głoszone dzisiaj słowo Boże, a jednocześnie za posługę wikariusza w naszej parafii, niech Matka Boża Kodeńska prowadzi go w nowej posłudze w Kędzierzynie Koźlu.
 2. Od poniedziałku do piątku z racji renowacji Ołtarza Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w kaplicy klasztornej.
 3. Każdego dnia zapraszamy na Apel o godz. 21.00 do Bazyliki
 4. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe dzisiaj o 16.30, do piątku włącznie o godz. 17.30.
 5. Próba chóru w poniedziałek o 16.30 w klasztorze.
 6. We wtorek na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 podziękujemy za posługę w naszym Sanktuarium i parafii O. Pawłowi Tomysowi OMI, O. Dariuszowi Galantowi OMI, O. Marcinowi Szwarcowi OMI oraz kl. Piotrowi Ochlakowi OMI
 7. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, swoje imieniny obchodzą O. Paweł Tomys OMI i kl. Piotr Ochlak OMI, Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00, po niej nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót.
 9. Odwiedziny chorych przez kapłana będą w przyszłym tygodniu 07 i 08 lipca.
 10. W niedzielę w naszym Sanktuarium i Parafii Uroczystość NMP Kodeńskiej, Matki Jedności – Diecezjalny Odpust Chorych, obchodzony w tym roku pod hasłem „I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie”. Plan odpustu jest następujący 7.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w Bazylice, Msze św. o godz. 8.00 i 10.00 w Bazylice, nie ma w tym dniu Mszy św. o 10.00 na Kalwarii. O godz. 10.30 na Kalwarii powitanie pielgrzymów przez ks. Pawła Siedlanowskiego – diecezjalnego duszpasterza chorych, 10.35 różaniec na kalwarii, 11.00 konferencja „Matka Jedności i nadziei świętej”. Ok. 11.30 procesja Maryjna z Bazyliki na kalwarię zapraszamy orkiestrę, sztandary, panów niosących obraz i chór parafialny, o godz. 12.00 suma pontyfikalna w intencji chorych, cierpiących i osłabionych wiekiem pod przewodnictwem ks. biskupa Kazimierza Gurdy, na zakończenie Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo lourdzkie i procesja maryjna do Bazyliki, 16.30 w Bazylice nieszpory maryjne, o 17.00 Msza św. Dzień zakończymy Apelem Podlasia o godz. 21.00 w Bazylice. Okazja do spowiedzi św. o 8.00 i 17.00 w Bazylice, od 9.00 do 11.00 na placu rajskim przy Bazylice, od 11.00 do 13.00 na Kalwarii.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy również przeżywać wizytację ks. Biskupa Kazimierza Gurdy w naszej parafii, o 9.30 zapraszam do klasztoru do Sali pod kaplicą przedstawicieli grup parafialnych na spotkanie. O godz. 10.00 uroczysty ingres ks. Biskupa do naszej Bazyliki i Msza św., Po Mszy św. spotkanie z radą parafialną w Sali pod kaplicą.
 12. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 13. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy w środę Ireneusza biskupa i męczennika, w czwartek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, w przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Kodeńskiej.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na Bazylikę i Sanktuarium, szczególnie na renowację Ołtarza Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej z Dołhobrodów. Serdeczne Bóg zapłać.
 15. Pielgrzymów przybywających do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia, Do skarbony przy figurze Matki Bożej możemy złożyć na karteczkach nasze modlitwy, podziękowania i prośby. Ofiary, które składacie w Bazylice, Jadłodajni czy sklepikach z pamiątkami, są przeznaczone na utrzymanie i rozwój sanktuarium. W roku jubileuszowym zachęcamy do skorzystania z daru odpustu zupełnego, który można uzyskać każdego dnia pod zwykłymi warunkami tj. stan łaski uświęcającej, komunia św., wyznanie wiary, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, można ten odpust ofiarować za kogoś zmarłego.